1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Sokolov hrál opravdu výborně

28. 10. 2013

Každá série jednou končí. O tom se přesvědčili i nymburští hokejisté, kteří po sedmi vítězných zápasech prohráli na ledě Sokolova 6:2.

Zároveň to byla i první letošní porážka Nymburka na ledě soupeře. Doposud se Nymburk vracel z utkání venku vždy s vítězstvím v zádech. Nejdelší cesta k soupeři, 210 km dlouhá distance, neměla na nymburské hráče pozitivní vliv. Hned v úvodní třetině totiž inkasovali hráči z Polabí tři branky. „Začali jsme na šest beků a čtyři útočné trojice. Před zápasem jsme kladli důraz na defenzivu, a pak inkasujeme třikrát v první třetině,“ komentoval začátek zápasu nymburský trenér Pavel Bičiště. Druhá třetina vyšla hostům o poznání lépe, vstřelili dvě branky a dostali se na rozdíl jediného gólu. „Ve druhé části, jsme hráli lépe ve středním pásmu. Vypracovali jsme si několik šancí, z nichž dvě jsme dokázali proměnit,“ popisoval vývoj utkání trenér. „Jenže pak přišlo vyloučení a těsně před druhou sirénou jsme dostali čtvrtou branku,“ hlesl Bičiště. Na začátku třetí třetiny přidali domácí další dvě branky a rozhodli o vítězi. „Sokolov spolupracuje s extraligovými Karlovými Vary a na spolupráci to je vidět. V brance stál gólman s karlovarskými betony a maskou, v poli hráči, kteří mají letos odehráno několik zápasů v extralize. Sokolov hrál opravdu výborně a v tabulce ještě půjde nahoru,“ předpovídá Bičiště. „Mohli jsme zde uspět. Ale to bychom museli hrát buď precizní obranu a nebo antihokej, kterým bychom domácím znechutili hru,“ uvedl nymburský trenér. „V obraně jsme však  dobrý výkon nepodali a domácí zaslouženě zvítězili,“ řekl Bičiště.
V sestavě Nymburka se objevili hráči pardubické juniorky Voženílek a Poulíček. „Oba podali kvalitní výkon. Stejně jako brankář Bílek, který za obdržené góly nemohl, navíc pochytil několik dalších šancí domácích,“ dodal na závěr kouč.      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace