1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Soupeř už byl totálně odevzdaný

10. 01. 2016

V sobotním utkání druhé hokejové ligy nastříleli nymburští hokejisté svému soupeři z Klášterce rekordní počet branek a zvítězili 13:4. Po vítězství nad Bílinou 11:1, je to již podruhé v letošní sezóně, kdy Nymburk nastřílel dvouciferný počet gólů.

„Co nám nevyšlo střelecky v posledním zápase v Jablonci, to nám vyšlo nyní proti Klášterci,“ radoval se po zápase trenér nymburského týmu Pavel Bičiště. Nymburk se dostal dvoubrankového vedení, ale hosté do první přestávky snížili. „Rychlé dvoubrankové vedení bylo příjemné, ale po ztrátě kotouče v útočné třetině jsme inkasovali,“ přibližoval dění na ledě v úvodní části Bičiště.
Druhou třetinu vyhrál Nymburk pět dva. Celkové skóre bylo po čtyřiceti odehraných minutách sedm tři a o vítězi již bylo téměř rozhodnuto. „Postupně jsme navyšovali skóre, ale i tak jsme měli ve hře spoustu nepřesností. Asi to bylo tím, že si každý chtěl dát gól. Já jsem ale ještě na střídačce nebyl v takové pohodě, že by to měl být hotový zápas. Soupeř bruslil, napadal a dokázal nám dát pěkné góly po našich chybách,“ uvedl nymburský kouč.
„V přestávce mezi druhou a třetí třetinou jsem ještě hráčům připomínal, abychom hráli jednoduše odzadu a už bez inkasované branky. Sice jsme ještě jednou inkasovali, ale vzápětí nato jsme ještě stihli dát tři góly. Soupeř už byl totálně odevzdaný. Nás by vítězství mohlo dostat do pohody. Čeká nás těžký zápas proti Pelhřimovu a bylo by dobré zase přivést nějaký bod z venku,“ řekl na závěr šéf nymburské střídačky.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace