1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Srážka Müllera s rozhodčím byl klíčový moment zápasu

18. 02. 2011

Kolín po úvodní prohře na domácím ledě odvrátil nymburský mečbol a dokázal vyrovnat stav série na jedna.

V sobotu se na kolínském ledě rozhodne mezi týmem Kolína a Nymburka o tom, kdo postoupí do 2. kola play off. První utkání vyhrál na ledě Kolína Nymburk, v odvetě v Nymburce byl zase úspěšnější Kolín. Protože se série hraje na dva vítězné zápasy, musí se v sobotu rozhodnout.
„Hráli jsme tak, jak se má v play off hrát,“ chválil svůj tým trenér Kolína Stanislav Bednář. „Byl to dobrý zápas. Dobře jsme hráli my i domácí. Domácí začali opatrně, protože měli náskok a byli tak v jednodušší situaci. My jsme věděli, že to pro nás může být poslední zápas,“ uvědomoval si Bednář. V závěru zápasu, kdy Nymburk prohrával o branku a nadechoval se k náporu, přišel pětiminutový trest za faul Hozby, po kterém musel nymburský obránce předčasně do sprch. „Samozřejmě, že nám tento okamžik pomohl. I když i my jsme faulovali a dvě minuty z těch pěti se hrálo čtyři na čtyři. Zákrok Hobzy jsem přímo neviděl, neboť to bylo v rohu kluziště, kam jsem neměl ze střídačky výhled. Viděl jsem ale, jak vypadal po tomto zákroku Pospíšilův obličej a to nebyla žádná sláva,“ popisoval krvavé zranění Bednář. Po vítězství Kolína se tedy situace otočila. Tentokrát to ale bude Kolín, kdo bude moci ukončit sérii na domácím ledě. „Nymburk už nemá v tomto zápase co ztratit. Oba týmy budou chtít vyhrát, oba týmy budou chtít postoupit do druhého kola. Ještě to bude boj,“ předpovídá Bednář.
O mnoho smutněji hodnotil utkání trenér domácího celku Nymburka Pavel Bičiště. „Je to škoda. Chtěli jsme to dnes ukončit,“ hlesl po zápase nymburský kouč. Zápas se hrál stejně jako v Kolíně před skvělou diváckou kulisou a ve výborné atmosféře. V Kolíně přišlo na utkání 1250 diváků, v Nymburce 1000. „Nasazení hráčů obou týmů tomu odpovídalo.“ Nymburk prohrával v zápase nula jedna, dvěma rychlými góly se ovšem dostal do vedení. „Ty dva góly nás hodně oživili, bohužel i hosté rychle vyrovnali,“ litoval Bičiště. Hned v prvním střídání na začátku třetí třetiny se Nymburk dostal znovu do vedení, to však trvalo pouhých 26 vteřin. „Toto se nám stávalo celou sezónu. Dáme gól, vystřídáme a vzápětí dostaneme gól. Víme o tomto problému, bavíme se o něm a stejně se nám to v play off stane znovu,“ nevěřícně kroutí hlavou Bičiště. Gólu předcházela srážka jednoho z nymburských obránců s hlavním rozhodčím. „Jestli nám uhne rozhodčí nebo neuhne, to mě nezajímá. Hráč je prostě zodpovědný za puk. Myslím si, že toto byl klíčový moment zápasu,“ uvědomoval si Bičiště. Nymburk se v závěru snažil o vyrovnání, zbrzdil ho ale faul Hobzy. „Co k tomu říct? Myslím, že tohle je zbytečné komentovat. Hráč přeci nemůže takhle oslabit vlastní tým.“ Nymburk zkusil podobně jako Kolín v prvním utkání power play. Zatímco Kolín se málem dostal k vyrovnání, Nymburk sám inkasoval do prázdné branky popáté. „Takový tlak, jaký si Kolín vytvořil doma v závěru prvního zápasu, takový jsme si my v závěru tohoto zápasu nevytvořili,“ měl jasno Bičiště.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace