1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Třetí gól přinesl na naše hokejky klid

03. 12. 2012

V pokračování druhé hokejové ligy ve skupině Střed porazil Nymburk před domácími fanoušky tým Břeclavi 4:1.

Domácí mužstvo opět prokázalo, že se mu v posledních zápasech daří. V tabulce okupuje čtvrtou pozici s tříbodovou ztrátou na druhou brněnskou Techniku.
Nymburk se dostal poměrně rychle do vedení, ale po necelé minutě a půl bylo vyrovnáno. „Dali jsme pěkný gól, ale pak jsme si špatně zorganizovali hru před vlastní bránou. Byli jsme před vlastní brankou moc hodní. Stačí jen zablokovat soupeři hokejku, nebo ho odvézt od branky, to stále hráčům zdůrazňuji," řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Byl to zbytečný gól. Soupeř se pak usazoval u nás ve třetině a měl spoustu střel a šancí," komentoval dění na ledě v první třetině domácí trenér.
Po dorážce Jonáše šel ale nakonec Nymburk poprvé do kabin s vedením dva jedna.
Ve druhé dvacetiminutovce přidali domácí druhou branku a po gólu Velechovského se tak dostali nymburští borci do dvoubrankového vedení. „Tento gól přinesl na naše hokejky klid a pohodu," všiml si domácí kouč. „Přesto jsem věděl, že ani ve třetí třetině nesmíme směrem dozadu polevit. Myslím, že soupeř tu po tříhodinové jízdě autobusem podal docela dobrý výkon. Dobře bruslili, měli hodně šancí. Dost šancí jsme jim nadělili my po nepřesných vyhozeních, po kterých jsme se sami dostávali pod tlak," věděl Bičiště.
V poslední části přidal Nymburk ještě jednu branku, když se opět z dorážky radoval Velechovský. „V poslední třetině jsme měli díky přesilovkám utkání pod kontrolou a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Samozřejmě že jsme opět předvedli několik chyb, ale celkově jsem s body i s výkonem spokojený," řekl na závěr šéf nymburské střídačky Pavel Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace