1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Umíme v Hoře, Hora zase u nás

24. 01. 2011

Nymburští hokejisté zvítězili v Kutné Hoře.

„Jsem spokojení s výhrou venku. Zápas byl na obě strany bojovný. Neřekl bych, že by domácí byli nějak zvlášť lepší. Samozřejmě jako domácí mužstvo byli aktivnější. Rozhodčí mohl na obě dvě strany nějaké zákroky pískat, ale nedělal tak,“ hodnotil zápas trenér Nymburka Pavel Bičiště. Podle něj se o šťastné vítězství nejednalo: „V utkání jsme nevyužili přesilovku pět na tři, což bylo z naší strany žalostné. Místní hlasatel pak mluvil o šťastném vítězství… Nevím, co si mám myslet. Neřekl bych, že bylo šťastné.“
„Po celý zápas nám puk nelepil, nemohli jsme se dostat do přečíslení a tlaku, na druhou stranu nás podržel brankář, který chytal dobře. Na konci druhé třetiny nás tečovaný puk zvedl a do třetí části se jde s jednogólovým náskokem lépe. Dobře jsme následně využili přečíslení dva na jednoho a závěr jsme si pohlídali. I když je škoda obdržené branky,“ dodal k zápasu Bičiště.
Který gól byl z pohledu Nymburských nejdůležitější? „Myslím si, že ten první za stavu nula nula. Neměli jsme tolik střel na brankáře jako Kutná Hora a branka nás hodně zvedla,“ odpověděl trenér Bičiště.
Statisticky je zajímavé, že pokud se jedná o souboj Sršňů s Polabanem, tak vždy vyhrává hostující tým. Navíc nepadá tolik branek. Kde hledat příčiny? „Není to takové derby jako s Kolínem. Připravujeme se na něj, jako na každý jiný zápas. Když hrajeme s Kolínem, tak to v kabině žije úplně jinak. Je to prostě dané, že větší úspěšnost máme v Kutné Hoře a Kutná Hora u nás. Tak je to už asi dva roky,“ přemýšlel Pavel Bičiště.

Převzato z webu Kutné Hory, autor Michal Pavlík
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace