Bičiště: V body už jsme ani nevěřili

19. 12. 2011

V zápase 28. kola druhé hokejové ligy mezi Břeclaví a Nymburkem rozhodly o vítězi až samostatné nájezdy. A v nich se radoval Nymburk.

Hosté však do zápasu nevstoupili vůbec dobře a hned z první střely inkasovali. „Zřejmě na to měla vliv daleká cesta autobusem. Dokázali jsme vyrovnat, jenže vzápětí jsme dostali další dvě branky. Naštěstí Sirotek ještě do přestávky snížil a tak jsme zůstali v kontaktu,“ popisoval vývoj první třetiny vedoucí mužstva Jaroslav Vlasák. Druhá část byla bezbranková, diváci se ale rozhodně nenudili. „Hrálo se nahoru dolů, oba týmy měly spousty šancí,“ řekl Vlasák. Na začátku posledního dějství se dostali břeclavští do vedení 4:2 a pak 5:3. „Za stavu pět tři už jsme ani nevěřili, že bychom mohli získat nějaké body,“ prozradil trenér mužstva Pavel Bičiště. Jeho svěřenci však předvedli skvělý závěr. Nejprve snížil Němeček a dvě minuty před koncem vyrovnal Toma. V prodloužení ani jeden tým úspěšný nebyl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Nymburáci zásluhou Sirotka a Šimka proměnili oba, zatímco domácí nevyzráli na Kociána ani jednou. Dva body tak putují do Nymburka. „Konečně se nám zase podařilo bodovat venku,“ radoval se po zápase Vlasák a připomněl tak nepříliš dobrou bilanci venkovních zápasů. Velký podíl na zisku bodů měl Jaroslav Sirotek. Ten plní funkci hrajícího asistenta trenéra. Kvůli zranění kotníku však zatím letos nastoupil pouze k osmi zápasům. Tento byl po dvouměsíční pauze jeho devátý. „Předvedl výborný výkon. Vstřelil branku ze hry a proměnil i samostatný nájezd, který byl nakonec vítězný. Jeho zkušenosti byly na ledě ohromně znát,“ vyzdvihnul výkon Sirotka Vlasák.