1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: V defenzivě jsme byli hodně špatní

06. 01. 2011

Nymburští hokejisté nestačili v domácím prostředí v prvním zápase letošního roku ve druhé lize na tým Pelhřimova a vysoko prohráli (5:8).

„Chtěli jsme zlomit naši špatnou bilanci domácích zápasů, a tak jsme se na zápas také připravovali, bohužel se to ale nestalo,“ litoval po zápase lodivod nymburské střídačky Pavel Bičiště.
Po první třetině svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 2:2 a oba týmy tak měly k vítězství stejně daleko. „Ještě jsme mysleli, že bychom to mohli uhrát, ovšem za předpokladu, že se nebudeme dopouštět vzadu takových chyb, jakých jsme se v první třetině dopustili,“ řekl kouč Nymburka.
Jenže nakonec dopadlo všechno jinak. Nymburk sice vstřelil v zápase pět branek ale osm jich inkasoval. „Bohužel to dopadlo jak to dopadlo,“ hlesl Bičiště, jehož zklamal výkon obránců. „Góly jsme dostali po fatálních chybách hráčů, ať už zkušeného Krejčíka nebo Hataše, který dokonce chyboval dvakrát.“
Nymburk dosud zdobila nejlepší obrana v soutěži, ovšem tentokrát dostala pořádnou trhlinu. „Hráči soupeře jezdili sami na branku a samostatné nájezdy proměňovali. V defenzivě jsme byli hodně špatní,“ ulevil si trenér.
Zatímco v Trutnově došel Nymburk k vítězství v okleštěné sestavě a po bojovném výkonu, proti Pelhřimovu nastoupil prakticky v plné sestavě a přitom doslova vybouchnul. „Asi nám tohle škodí. Musíme hrát s hráči, kteří na sobě chtějí pracovat. Hráči si musí uvědomit, že je třeba hokeji něco obětovat a že nejde stihnout všechno,“ má jasno nymburský kouč, který z výkonu svých svěřenců neskrýval zklamání.
Přesto však našel pozitivum a tři hráče pochválil. „Trojka M. Protivný, Tregl, Šimek oživila naši hru. Tato lajna se podílela na dvou brankách, byla vidět a byla aktivní.“
M. Protivný a Tregl vstřelili v zápase své premiérové branky v nymburském dresu. Hůř už dopadl v premiéře mezi tyčemi Škubal, který za patnáct minut třikrát inkasoval. Obránci ho však nechali zcela napospas soupeřovým útočníkům.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace