1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: V pátek chceme vyhrát. Nesmíme ale dělat tolik chyb

07. 03. 2013

Ve středečním třetím zápase prvního kola play off prohrál Nymburk na ledě Kolína a Kolín tak vede sérii 2:1.

„Řekl bych, že to bylo jako ten první zápas play off v Kolíně přes kopírák. Začali jsme gólem a první třetina byla z naší strany docela obstojná. Pak hned ve druhé třetině přišlo vyloučení, a to hned několik. A i do třech. Bylo taky čtyřminutové vyloučení za roztrženého hráče. A bylo to o tom, jestli Kolín dá nebo ne. Dlouho jsme se drželi, ale pak jsme inkasovali na 2:1 a už to jelo," vyprávěl, jak svýma očima viděl středeční utkání, kouč Nymburka Pavel Bičiště.
„Dělali jsme chyby na rozehrávce, kazili jsme. Za stavu 3:1 jsme v přesilovce dali na 3:2. Nádech tam byl, ale Kolín si výhru pohlídal sebevědomým výkonem. Domácí publikum ho táhlo a Kolín zaslouženě vyhrál," přiznal Bičiště s tím, že když se do Kolína nepůjde s dobru obranou, hrát se tam nedá.
Přitom to byli Nymburští, kdo držel na začátku trumfy. Sice nehráli doma, ale sérii vraceli do Kolína za vyrovnaného stavu 1:1 a po debaklu Kolína 5:0 a navíc ještě ve středu hned v páté minutě otevřeli skóre utkání. „Pro nás to byl těžký vstup do utkání, protože jsme v Nymburce prohráli výrazným způsobem. Soupeř dal navíc ve středu gól na 0:1," popisoval na druhé straně kolínský lodivod Václav Rác.
„Pak jsme ale proměnili přesilovku a tím okamžikem se naši zkušenější hráči uklidnili a ukázali cestu našemu mužstvu, které se v průběhu utkání zlepšovalo. Postupně jsme s přehledem navyšovali skóre a zase jsme končili v exhibičním duchu," byl rád Rác.
Kozlové dokonce v úvodu třetí třetiny vyhnali nymburského Bílka z brány. A to se v pondělí v Nymburce zdálo, že je nepřemožitelný. „To se tak dělá, ten gólman si odpočine ve zbytku zápasu. I pan Rác v Nymburce vyměnil Sejpala. V pátek zase bude chytat Bílek," komentoval situaci na postu brankáře Nymburka kouč Bičiště.
Jedním z exekutorů, který se na vyhnání Bílka z nymburské kasy podílel, byl junior Kolína Václav Jankovský. Ve středu připravil pro Bílka hned hattrick. Celá jeho mladá lajna se pak postaral o pět z osmi gólů Kolína. „Klukům věříme. I když Venca Janovský neměl po Vánocích formu a byl i nemocný, tak jsme ho zařazovali do sestavy a dávali do přesilovek. Vyplatilo se nám to, protože Venca cítil naší důvěru a postupem času se zlepšoval a dneska už je výrazným tahounem mužstva. Navíc si trojice Ježek, Šafránek, Jankovský v útoku sedí," je spokojený Rác.
Stejně jako on zařazuje do sestavy Kozlů řadu mladíků juniorského věku, tak i jeho protějšek Bičiště dává zelenou mládí. Zatímco Rác má k dispozici kvalitní juniorský tým Kolína, Bičiště musí lovit v mladoboleslavských vodách. Nymburku totiž juniorka chybí. „Od začátku jsme měli do Nymburka udělaného Ryse a Jiránka. Teď ale začíná druhá část play off první ligy, takže si je A mužstvo Mladé Boleslavi stáhlo. Jirka Rys je dokonce nemocný, takže tam povolali ještě Koudelu. Z toho důvodu jsme my povolali tři jiné hráče.  S nimi máme kádr široký, ale bez nich je nás tak sotva patnáct a ještě během sezony nám odešlo asi pět nymburských hráčů, to se pak jinak udělat nedá. Proto se v naší sestavě objevují jiná jména na každý zápas. Jsou to mladí kluci, je to soutěž pro ně, takže ať hrajou," vysvětlil Bičiště, proč se v sestavě Nymburka každý zápas play off objevují jiné tváře, jiná jména. Proti Kozlům už jich během tří zápasů protočil pětadvacet.
Série se v pátek přesouvá do Nymburka. Tam si Kolín veze mečbol. Když vyhraje, postupuje do druhého kola play off a Nymburku sezona končí. Když vyhraje Nymburk, rozhodne se v neděli na ledě Kolína.
„Chceme vyhrát. Ale nesmíme dělat chyby. Jestli dáme první gól, a pak soupeř dokáže otočit a je tam dvoubrankový rozdíl, tak se každému hraje lépe. Stejné to bylo u nás. Taky jsme se ujali vedení 2:0 a Kolín už pak neměl šanci. Stejně jako když se Kolín doma dostal do vícególového vedení, neměli jsme šanci my. Je to o psychice," ví nymburský Pavel Bičiště a bude se snažit své svěřence zklidnit natolik, aby prodloužili sérii do pátého utkání.
Přesně tomu se budou chtít Kolínští vyhnout. „Tradičně se nám v Nymburce nedaří, ale já věřím, že to zlomíme a že v Nymburce sérii ukončíme," hlásá před čtvrtým mačem vyřazovacích bojů kolínský lodivod Václav Rác.

Zápas začíná na ledě Nymburka v 18.00.

Autorka Tereza Hölzelová, Deník

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace