1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Věděli jsme, že Kobra přesilovky umí

06. 12. 2015

V sobotním zápase 20. kola druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s Kobrou Praha 1:4. Tři ze čtyř gólů inkasoval Nymburk v oslabení. Pokud se k tomu připočtou i tři góly inkasované v oslabení v první vzájemném zápase, vyjde, že Nymburk z celkových osmi gólů inkasoval hned šest v době, kdy měl hráče na trestné lavici.

Hned v úvodu se Kobra prosadila v přesilovce a domácí tedy museli dotahovat náskok soupeře. „Na základě prvního zápasu jsme věděli, že hráči Kobry jsou vysocí, urputní a šikovní a přesilové hry jsou jejich silnou stránkou. Chtěli jsme tedy vyvarovat vyloučení, bohužel hned v úvodu nás hosté potrestali,“ litoval trenér Nymburského celku Pavel Bičiště. „Dál hra pokračovala nahoru – dolů, a nám se podařilo po jednom rychlém protiútoku vyrovnat,“ hodnotil dále průběh zápasu Bičiště.
V prostřední třetině se diváci branky nedočkali, i když blíže ke vstřelení gólu měli domácí. „Chtěli jsme hru trochu uklidnit a pokračovat dál ze zajištěné obrany. Vypracovali jsme si  dvě velké šance na gól, ale ani jednu jsme neproměnili. Chtělo to trochu více klidu a důrazu v zakončení,“ litoval po zápase kouč Nymburka.  
Hned na začátku závěrečného dějství využili hosté rychlý protiútok a dostali se do vedení, které pak ve 49. minutě dvěma brankami ještě navýšili, když využili nejprve dvojnásobnou přesilovku a pak i následnou klasickou početní výhodu. „Takhle bych si představoval naše přesilovky i já. Pohotová střela od modré a rychlá dorážka. Tohle nám bohužel v zápase chybělo,“ uvědomoval si Bičiště. Zápas se rozhodoval v přesilovkách. Zatímco domácí nevyužili ani jednu, hosté hned tři. „Věděli jsme, že hráči Kobry jsou v přesilovkách silní, ale nedokázali jsme se vyvarovat faulů a hosté nás za to dokonale potrestali,“ uvedl na závěr šéf nymburské střídačky.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace