1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Výsledek vypadá jak na házenkářském zápase

10. 11. 2009

Ostudný jedenáctigólový výprask vyfasovali druholigoví hokejisté NED Hockey Nymburk v dalším kole soutěže na ledě Žďáru nad Sázavou, kde prohráli 6:11.

„Na začátku zápasu jsme v oslabení inkasovali, ale hned při další přesilovce jsme dokázali vyrovnat. Takže úvod zápasu byl dobrý,“ načal hodnocení zápasu kouč Nymburka Pavel Bičiště. „Potom jsme ovšem nezahráli dobře buly v útočném pásmu, domácí dali na 2:1 a pak jsme během čtyř minut pětkrát inkasovali. Prostě to byla katastrofa. Přitom domácí rozhodně nebyli soupeřem, který by nás nějak přehrál. Naopak to byl soupeř k poražení,“ neskrýval rozčarování nymburský kormidelník.

Na hře Nymburka se podepsal také fakt, že tým nebyl kompletní. „Bohužel v obranných řadách máme velkou marodku. Chyběl Kříž s Drakem, což bylo na našem výkonu vidět. Dostali jsme hodně laciné branky po chybách obránců. Bohužel tentokrát nás nepodržel ani Rückl. Myslím si, že některé střely, které skončily v naší brance, se daly chytit,“ uvedl Bičiště.

Po první siréně prohrávali hosté o šest branek, takže bylo vlastně po zápase. „Po první přestávce jsme si řekli, že musíme hrát odzadu, protože jinak to nejde. Výsledkem byl pouze jediný gól v naší síti ve druhé třetině. Jsem rád, že se nám v poslední třetině podařilo alespoň trochu zkorigovat výsledek, i když vím, že výsledek vypadá jak na nějakém házenkářském zápase,“ řekl nymburský trenér, který našel i pozitiva. „Zvládli jsme alespoň jednu třetinu. Kluci nemysleli na výsledek a až do konce se snažili o vstřelení branky. Doufám, že jim zbyla teď chuť do tréninku. Máme týden pauzu, ve středu se nehraje, takže můžeme potrénovat a v sobotu vlítnout na Kobru,“ střádá plány na další utkání šéf nymburské lavičky.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace