1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Závěr byl z naší strany moc pohodový

17. 09. 2012

Na úvod sezóny se Nymburští hokejisté připsali důležité tři body. V mistrovské premiéře zdolali před domácími diváky Žďár nad Sázavou.


Zápas Žďáru a Nymburka nabídl pikantní souboj dvou dřívějších spoluhráčů. V sezóně 2010-2011 řádila dvojice Michal Kaňka - David Jonáš v dresu Benešova. Společně nastříleli v této sezóně neuvěřitelných 72 branek. Tentokrát však oblékli každý dres svého protivníka. David Jonáš se představil v týmu Nymburka, Michal Kaňka oblékl triko Žďáru. V Nymburském dresu hrající Jonáš, byl však po zápase mnohem radostnější.
Nymburk zvítězil, ovšem utkání se trenérovi Nymburka Pavlu Bičištěmu nehodnotilo úplně dobře. „Měli jsme výborný začátek. Kluci se na dnešní zápas hodně připravovali. Samozřejmě bylo tam vidět i spousta nepřesností. Bude to ještě chvilku trvat než si to všechno sedne,“ měl po utkání jasno domácí kouč. „Skvěle jsme odehráli první třetinu a pak ještě možná deset minut ve druhé části. Potom jsme hořeli na disciplínu a soupeře jsme mohli vlastními fauly dostat do hry,“ věděl Bičiště. „V závěrečné třetině jsme měli spousty vyloučených, navíc jsme ji odehráli bez pohybu. Předvedli jsme spousty nepřesných věcí. Bylo to z naší strany moc pohodové. Hráči si mysleli, že to půjde samo, ale tak to není,“ hodnotil třetí třetinu Bičiště. „V důležitých okamžicích nás podržel gólman. Jsou to nakonec příjemné body, které nás určitě povzbudí do středečního derby v Kolíně,“ řekl na závěr kouč domácí střídačky.    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace