1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště. Závěr jsme bohužel opět nezvládli

10. 11. 2014

V dalším utkání druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v prodloužení na ledě Řisut 5:4. O vítězství za tři body přišel těsně před koncem.

Hostujícímu Nymburku vyšel skvěle začátek zápasu, když se v první třetině trefili postupně Stehlík, Král a Brzák a vedl tak tři nula. „Zadařilo se první lajně, která vstřelila tři krásné góly. Nejprve se po spolupráci Krále a Dvořáka prosadil Stehlík, který pak výborným forčekingem připravil gólovou šanci pro Krále. Třetí gól jsme dali v přesilovce," popisoval úvodní dějství nymburský trenér Pavel Bičiště. „Bylo ale jasné, že soupeř nesloží zbraně. Před utkáním byl na třetí příčce tabulky, takže bylo jasné, že kvalita v jeho týmu je,"  řekl kouč hostujícího mužstva.
Slova trenéra se ve druhé části naplnila, domácí totiž vstřelili dvě branky a dostali se zpět do zápasu. V poslední třetině přidal čtvrtý nymburský gól Šimek, ale dvougólové vedení hráči z Polabí neudrželi. „Závěr jsme bohužel stejně jako minulý týden v Táboře nezvládli. Přitom tentokrát to bylo vyrovnané utkání. Minulý týden nás Tábor drtil," porovnával trenér poslední dva zápasy.
Stejně jako v Táboře přišel Nymburk o vítězství v power play soupeře. „Je to ohromná škoda. Máme natolik zkušené hráče, že bychom toto měli zvládnout," domnívá se kouč.
Nymburk opět nezvládl závěr takticky. „V závěru musíme bránit v pěti, nebo čtyřech lidech. Aby jel soupeř do plných. Není možné, aby nám ujel do situace tři na dva," zlobil se po utkání Bičiště.
Utkání tak opět dospělo do prodloužení, kde se z vítězství radoval Nymburk. „Hráli jsme v oslabení, ale výborně hrající Stehlík potvrdil svoji střeleckou formu a rozhodl v náš prospěch," těšilo trenéra. „Stehlík hrál opravdu výborně, mohl dát klidně i pět gólů. Skvěle zachytal i Brázdil," chválil svěřence nymburský kouč.
V sobotu míří Nymburk opět ven, tentokrát na led Děčína. „Přesvědčili jsme se, že na ledě soupeřů hrát umíme. Musíme se zaměřit na závěr zápasu, abychom takhle zbytečně nepřicházeli o body," dodal na závěr nymburský kouč Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace