1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Zlomový odskok se udál na konci druhé třetiny

23. 12. 2014

V sobotním zápase druhé ligy prohráli hokejisté Nymburku v domácím prostředí s Kobrou Praha vysoko 3:10.

V první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že by měli s vedoucí Kobrou prohrát takovým rozdílem. Skončila totiž nerozhodně 1:1. „Bylo to rychlé, hrálo se nahoru dolů, ve hře byla spousta osobních soubojů," začal hodnocení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Ve druhé třetině padlo gólů celkem sedm z toho pět do sítě Nymburka. „Padaly tam góly na obou stranách, ale zlomový odskok se udál až pět minut před koncem třetiny, kdy jsme prohrávali dva čtyři," uvědomoval si trenér.
„Podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky, ale vzápětí jsme inkasovali další dva góly a do třetí třetiny jsme šli za stavu tři šest," popisoval průběh zápasu Bičiště.
„Soupeř je velmi kvalitní a těžko se s ním můžeme srovnávat. V týmu Kobry působí chytří a zkušení hokejisté," uvědomoval si Bičiště.
Třetí třetina už domácím nevyšla vůbec, čtyřikrát inkasovali a obdrželi potupnou desítku. „Nechtěli jsme už inkasovat, naopak jsme chtěli ještě třeba snížit," uvedl Bičiště.
Jeho úmysly však nevyšly. Nymburk v zápase dokonce dvakrát střídal brankáře. Začal Brázdil, kterého vystřídal Matoušek. Konec zápasu ale opět dochytal Brázdil. „Brázdila jsem střídal po čtyřech gólech, Matouška zase z toho důvodu, že inkasoval třikrát rychle za sebou," vysvětlil Bičiště.
Důležitý okamžik zápasu viděl trenér Nymburka ve střetu Brzáka se soupeřovým brankářem Bílkem, který rozhodčí posoudil jako Brzákův faul. Z přesilovky se pak hosté radovali z důležitého třetího gólu.
„Myslím si, že když brankář vyjede z brankového prostoru a hráč mu nedá nějakou hrazdu, nebo ho nepodkopne, tak by to faul být neměl. Byl to souboj čelo na čelo, Brzák brzdil a do gólmana nešel. Bílek to udělal chytře. Jen si lehnul a čekal, jestli to rozhodčí foukne. Rozhodčí na to skočil," měl jasno Bičiště.
„Byl to důležitý okamžik zápasu. Bylo to za stavu dva dva a vývoj zápasu mohl být jiný," pronesl domácí kouč.
Tato vysoká porážka se nechvalně zapíše do kroniky nymburského hokeje.
Od doby, co hraje Nymburk druhou ligu, tak se ještě nikdy nestalo, aby prohrál na domácím ledě dvouciferným výsledkem.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace