1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bude play off proti Kolínu?

12. 02. 2011

V neděli od 17 hodin nastoupí hokejisté Nymburka k poslednímu zápasu základní části druhé ligy. Soupeřem jim bude poslední tým tabulky – Chotěboř. Hned v úterý pak začnou boje v play off.

Nymburk sice v posledním zápase prohrál na ledě druhého Benešova, předtím si však připsal dvě vítězství proti proti Pelhřimovu a Trutnovu. S Chotěboří hrál letos Nymburk zatím třikrát. V prvním vzájemném zápase zvítězil Nymburk v Chotěboři 10:1, doma pak vyhráli nymburští 6:2. Ve třetím zápase, který se hrál opět na ledě Chotěboře, zvítězili domácí 8:4. Chotěboř už nemá v zápase co získat. Její bodová ztráta na předposlední Kutnou Horu je 13 bodů a tak je jasné, že svoji účast ve 2. lize pro příští rok bude zachraňovat v baráži.
To Nymburk si stejně jako vloni zahraje play off. Ještě však není určeno, proti komu Nymburk ve vyřazovacích bojích nastoupí. Nymburk může v play off narazit na Benešov, Kolín nebo Milevsko. „Přáli bychom si do play off Kolín,“ říká trenér nymburského hokejového týmu Pavel Bičiště. „Je to blízko, je to derby a přišlo by hodně diváků,“ dodává. Pokud by však Nymburk nad Chotěboří vyhrál a zároveň Pelhřimov doma prohrál s Trutnovem, bylo by vítězství Nymburka nad Chotěboří Pyrrhovým vítězstvím. V tom případě by totiž šel Nymburk na neoblíbené Milevsko. „Vývoj zápasů na ostatních stadionech budeme určitě sledovat,“ prozrazuje trenér.
Kouč Kolína Stanislav Bednář nechává osudu volný průběh. „Pokud to vyjde na Nymburk, budeme hrát proti Nymburku, pokud ne, tak budeme hrát proti jinému soupeři. Předsezonní cíl skončit do čtvrtého místa jsme si splnili, na Vajgaru nastoupíme s druhým brankářem Brázdilem a nejspíše na čtyři útoky. Možná nás čekají čtyři zápasy v sedmi dnech, tak bude třeba zátěž rozložit,“ říká.
Variant, na koho v play off může Nymburk narazit, je několik.
Za prvé: Pokud Nymburk porazí Chotěboř a Pelhřimov zároveň doma prohraje s Trutnovem, skončí Nymburk na 5. místě a narazí na 4. Milevsko, bez ohledu na to jak dopadne zápas Milevsko - Kutná Hora.
Za druhé: Pokud Nymburk zůstane na 6. místě za Pelhřimovem (tzn. oba týmy vyhrají nebo oba prohrají v případě rovnosti bodů rozhodnou vzájemné zápasy a ty má Nymburk lepší), bude hrát proti třetímu týmu tabulky, kde je v současné době Kolín. V případě, že by Kolín zvítězil v Jindřichově Hradci a Benešov prohrál ve Žďáru nad Sázavou, postoupil by Kolín na 2. místo a Nymburk by hrál proti třetímu Benešovu. Pokud však Benešov uhraje alespoň bod ve Žďáru, nepomůže Kolínu na druhé místo ani vítězství v Jindřichově Hradci. Nastala by totiž rovnost bodů Benešova a Kolína a vzájemné zápasy má lepší Benešov. V tomto případě by tedy Kolín zůstal na 3. místě a byl by soupeřem Nymburka.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace