1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Byl to pěkný hokej, pochvaloval si kouč

08. 12. 2014

V sobotním zápase druhé hokejové ligy skupiny Západ porazil Nymburk v domácím prostředí tým Jindřichova Hradce 6:2.

Úvod zápasu vyšel domácímu týmu skvěle. Tři vstřelené branky v první třetině prakticky rozhodly o osudu celého zápasu. „Je samozřejmě velmi příjemné, když se hned na začátku zápasu takto daří," povídal po skončení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště a narážel tak na skutečnost, že Nymburk ve většině zápasů letošní sezony jako první spíše inkasoval a musel pak dotahovat skóre.
Nyní však vedl po první části tři nula. „Druhou třetinu měl soupeř šance, které proměnil a my jsme tuto část utkání prohráli dva jedna, ale pořád jsme měli před třetí třetinou před soupeřem brankový odskok," pokračoval Bičiště dál v hodnocení zápasu. „Hosté chtěli hrát hokej, takže samozřejmě bylo jasné, že občas vzadu otevřou dvířka a nabídnou nějakou šanci. Nám už stačilo jen bránit, hrát dobře zezadu, rychle přistupovat k hráčům. Všechny tyto činnosti jsme plnili dobře, navíc se nám podařilo vstřelit pátý gól, kdy se Martin Šimek protáhl mezi beky. Tento gól už přinesl na naše hokejky pohodu," usmíval se trenér.
V poslední minutě pak domácí ještě přidali šestou branku. „Byla to pěkná akce na jeden dotek, která začala u brankáře Brázdila a skončila Královým gólem. Třetí třetinu jsme zahráli opravdu dobře," spokojeně uvedl domácí kouč.
Z celkových šesti branek vstřelil dvě Lukáš Král a dvě Martin Šimek. „Jsem rád, že se Martin Šimek konečně prosadil. Už na to čekal dlouho. Druhá lajna hraje dobře, dávají si puky. Mohli přidat ještě jeden gól, který měl na hokejce Martin Dulovec. Sehráli krásné přečíslení tři na dva, které bohužel nedali. Byl to pěkný hokej, hodně se bruslilo a my jsme šli celkem v poklidu za vítězstvím," řekl na závěr šéf nymburské střídačky.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace