1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Chyběli jen rozhodčí...

26. 01. 2007

Hokejový svaz zapomněl na zápas poslat trojici arbitrů

Tak to byla tedy blamáž. Na nymburském stadionu netrpělivě přešlapovali příznivci hokejistů Nymburka a nemalá skupina fanoušků Vrchlabí. Čekali na další druholigový zápas. Jenže místo toho sledovali jen prázdný led. Na utkání se totiž nedostavila trojice rozhodčích. Vše zapříčinila změna termínu, kterou na svazu opomněli. "Dohodli jsme se s Vrchlabím na změně termínu. Svaz byl z naší strany informován, jenže zapomněl dát vědět rozhodčím. To jsem ještě nezažil," kroutil hlavou kouč Nymburka Vladimír Lejsek. Deset minut po oficiálním začátku hlasatel divákům oznámil, že zápas bude přeložen na zatím neurčito. "Volali z Nymburka, že nemají rozhodčí. Zápas měli každopádně sehrát třeba s laickým rozhodčím. Nechápu, proč to neodehráli," řekl šéf druhé ligy Stanislav Šampalík. O utkání tak včera rozhodovala sportovně technická komise (STK). "Rozhodli jsme, že se zápas musí odehrát. Klubům bude nabídnuta možnost vybrání nahradního termínu. Pokud se však nedohodnou, určí jim termín svaz," řekl člen STK Vladimír Schiefner. Vhodný termín se však bude těžko hledat. Týmy budou muset odehrát v jednom z týdnů tři utkání. V kuloárech se hovoří, že právě Schiefner je viníkem této nepříjemné situace. "Žádost o přeložení jsme přeposlali komisi rozhodčích. Tam se to ale zatoulalo," popřel vinu Schiefner.

Z pravidel

Článek 337

Nedostaví- li se žádný z delegovaných rozhodčích ani delegát, je povinen převzít řízení utkání jiný přítomný rozhodčí. Je- li přítomno více rozhodčích, přísluší přednostní právo rozhodčímu s vyšší licencí. Mají- li stejnou licenci, rozhodne vzájemná dohoda. Není-li přítomen žádný rozhodčí, řídí utkání rozhodčí- laici.

Článek 338

Rozhodčí - laici mají všechna práva a povinnosti jako delegovaní rozhodčí, nemusejí však řídit utkání v předepsané výstroji.

Převzato z Nymburského deníku, 25.1.2007, autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace