1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Co říkáte na znovuzavedení starých pravidel?

29. 05. 2005

Martin Krejčík, Milan Kosejk, Lukáš Král a Stanislav Bednář prezentují své názory na změny pravidel.

Myslím si, že u pravidla o zakázaném uvolnění hrozí větší nebezpečí zranění. Čajkův případ je stále v živé paměti. A co se týče ofsajdu na červené, tak se domnívám, že by to mělo omezit urputně bránící týmy, i když na druhou stranu se toho zase příliš nezmění. Jen se asi trochu změní systém hry.
Martin Krejčík, obránce Nymburka

Pravidlo o zakázaném uvolnění bude pro obránce mnohem horší. Hrozí nebezpečí úrazu. Teď bude muset bek dojíždět puk a čekat, kdo ho u mantinelu rozbije. Pravidlo o ofsajdu přinese kombinační hokej, nejsem však přesvědčen, že bude padat více branek. Zatím je to jen v extralize a byl bych radši, kdyby to tak zůstalo.
Milan Kosejk, obránce Nymburka

Těžko říct, co to udělá s hokejem. Každopádně pravidlo o zakázaném uvolnění je nebezpečné. Když bude obránce dojíždět puk a na zádech mít dotírajícího útočníka, tak stačí opravdu málo a hráč se může zranit podobně jako tenkrát Čajka. Pravidlo o červené čáře nebude taková změna. Určitě to ale přinese nevýhodu pro slabší týmy, které jsou zakopané na modré čáře. Pokud by chtěly bránit na červené, už to pro ně taková výhoda nebude.
Lukáš Král, útočník Nymburka

Zavedení ofsajdu na červené je docela dobré. Ale nesouhlasím se staronovým pravidlem o zakázaném uvolnění. Je to hrozně nebezpečné pro obránce, kteří musí být u puku dřív než útočník. Je tady velké riziko zranění. A současný hokej je hodně agresivní.
Stanislav Bednář, trenér Nymburka
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace