1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

ČSLH zrušil zápasy o udržení, 2. ligu čeká reorganizace

24. 02. 2016

Už ve čtvrtek měly ve druhé hokejové lize vypuknout dramatické boje o udržení. Kolem nich se ale v posledních dnech vznášelo několik otazníků a mluvilo se dokonce o tom, že nebudou vůbec sehrány. Spekulace se nakonec potvrdily. Výkonný výbor ČSLH v úterý rozhodl o tom, že se utkání o udržení ve třetí nejvyšší soutěži ruší. Hokej.cz o tom informoval tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Článek převzat z hokej.cz

Byla to velmi netradiční situace. V sobotu měla základní část druhé ligy na programu poslední zápasy. Jenže po jejich skončení mnohé kluby nevěděly, zda se radovat, nebo naopak smutnit. Zatímco některé z nich reálně hovořily o zrušení zápasů o udržení, další se už připravovaly na nejdůležitější část sezony. Vždyť břeclavský Marek Ivan dokonce navštívil sobotní střetnutí Poruby s Valašským Meziříčím, jež mělo být od čtvrtka soupeřem Lvů.

Ale nakonec nebude. Tlak klubů, které usilovaly o zrušení střetnutí o udržení, byl obrovský. A svaz jejich přání vyslyšel. „S uvedeným návrhem se na vedení Českého svazu ledního hokeje obrátily všechny kluby, které se této části soutěže měly účastnit s tím, že ušetřené finanční prostředky mohou využít na podporu mládeže,“ vysvětluje svaz v tiskové zprávě s tím, že třetí nejvyšší soutěž čeká už pro nadcházející sezonu 2016-17 reorganizace.

I k tomu na svazu přihlédli a rozhodli, že probíhající ročník bude ve druhé lize nesestupový. Princip postupu nejlepších mužstev z kvalifikačních skupin vítězů krajských soutěží zůstane zachován. „Před sezonou 2016-17 následně proběhne reorganizace druhé ligy, zaměřená na větší uplatnění regionálního principu a tím i ekonomičtější model soutěže.“ Tu by mohlo nově hrát 32 mančaftů, které mohou být rozděleny případně do tří skupin.

V západní skupině se otazník vznášel také nad šesti nesehranými zápasy Pelhřimova, jehož hráče zasáhla epidemie příušnic. Na základě vyjádření klubu a potvrzení krajského hygienika se Sportovně-technická komise ČSLH rozhodla zápasy kontumovat ve prospěch soupeřů. Play off, které letos na západě oživí atraktivní předkolo, vypukne už ve čtvrtek 25. února na šesti druholigových stadionech. Kdo letos zabojuje o postup do WSM Ligy?

Soupeři pro play off druhé ligy – Západ

Předkolo:


BK Havlíčkův Brod – IHC Písek
NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou

Čtvrtfinále:

SC Kolín – vítěz předkola
HC Tábor – vítěz předkola
HC Vrchlabí – HC Vlci Jablonec nad Nisou
SHC Klatovy – HC Kobra Praha
Soupeři pro play off druhé ligy – Východ

Čtvrtfinále:

HC Frýdek-Místek – HC Kopřivnice
VHK Vsetín – HK Nový Jičín
VSK Technika Brno – HC Moravské Budějovice
HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín

 

Článek převzat z hokej.cz, autor Adam Bagar

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace