1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dali jsme do toho všechno, řekl Bičiště

13. 02. 2015

Ve středečním derby druhé hokejové ligy podlehl Nymburk v domácím prostředí Kolínu 5:6.

Nymburk nezačal utkání vůbec dobře a na konci čtvrté minuty již prohrával 0:2. „Byli jsme jak opaření a nevěděli jsme, kde nám hlava stojí," tak okomentoval úvod zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Je to špatná práce okolo brány. Není možné, aby tam takto zůstal dvakrát volný hráč," ulevil si kouč.
Nymburku se ale podařilo rychle vyrovnat a povedlo se mu to dokonce v jediném oslabení. „První gól, který padl po odrazu puku od vrat, byl pro nás zadarmo a ten nás nakopl. Probudili jsme se v pravou chvíli. Vzápětí jsme v tomtéž oslabení vyrovnali a pak ještě přidali další dvě branky," popisoval úvodní minuty zápasu Bičiště. „Ještě jsme tam navíc jeli dvakrát na bránu a to dát, tak za stavu šest dva by se zápas vyvíjel úplně jinak. Jenže to jsou jen kdyby," moc dobře si uvědomoval trenér. Přesto Nymburk vedl po první třetině čtyři dva.
Ovšem domácí se z první třetiny nepoučili a hned na začátku druhého dějství opět dvakrát inkasovali. „Karty zápasu se obrátily a opařeni jsme byli my," glosoval trpce Bičiště. Za vyrovnaného stavu pak jeli domácí opět dvakrát dva na jednoho, ale znovu ani jednou neuspěli. „Obě situace zakončili hráči sami. O přihrávku se nepokoušeli. Nic jsem na to ale nenamítal, akce byla zakončená. Byla ale škoda, že se nám to nepovedlo proměnit," litoval domácí kormidelník. Hosté navíc v závěru využili další chybu a po druhé části tak vedli pět čtyři. „Na ledě je pět hráčů na pět a když jeden hráč soupeře, který to zavěsí pod víko je volný, tak je asi něco špatně," trpce přiznal šéf domácí střídačky.
Do poslední dvacetiminutovky nešli domácí se svěšenými hlavami. „V sezoně se nám několikrát podařilo nepříznivý vývoj zápasu otočit, takže jsme se o to chtěli pokusit i tentokrát. Bohužel nám soupeř ještě odskočil o další gól. Nám se podařilo v přesilovce vstřelit kontaktní branku a ještě jsme měli pár minut na vyrovnání. Zkusili jsme power play, která byla dobrá, ale gólman soupeře to pochytal. Věřil jsem, že jsme schopni vyrovnat. Byly tam střely, byl tam důraz," oceňoval hru svých svěřenců v závěru zápasu Bičiště.
Vyrovnat se už ale nepovedlo a Nymburk tedy odešel z ledu poražen. Ovšem derby jako takové muselo diváky nadchnout. „Padlo jedenáct gólů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Jednu chvíli byli sklaplí domácí diváci, jednu chvíli Kolínští. Dali jsme do toho všechno, co jsme mohli," uvedl Bičiště.
Toho potěšil výkon brankáře Frodla, který přijel z juniorky Slávie a nastoupil k prvnímu zápasu mezi dospělými. „Viděli jsme ho na rozbruslení před zápasem poprvé. Bohužel naši obránci mu moc nepomohli," pronesl na závěr trenér Bičiště.

Pro Kozly to byla cenná výhra. Jednak to byly zkrátka tři body, pak výhra v derby, ale hlavně několik hráčů hrálo v nemoci či nachlazení a podali heroický výkon. ,,Byli jsme v obtížích. Onemocněli nám nějací hráči, jiní nastupovali s velkým sebezapřením do zápasu. Byli také nemocní. Třeba kapitán Šafránek. Ale navzdory nemoci podal výborný výkon. Ukázal se jako správný kapitán," chválil po zápase trenér Kolína Václav Rác kapitána Šafránka i další hráče.
,,Na začátku jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale paradoxně se pak odrazil puk od mantinelu a domácí snížili na 1:2. Naší mladí beci pak ztratili jistotu a najednou domácí otočili na 4:2. Od druhé třetiny kluci podávali výborný výkon. Třetinu jsme vyhráli 3:0 a zase my jsme obrátili vývoj zápasu. V poslední třetině už jsme naše vedení kontrolovali. Vstřelili jsme další branku," nepochyboval nad svými svěřenci Rác.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace