Dařilo se nám proměňovat šance, říká Bičiště

12. 10. 2009

Hokejisté Nymburka napravili dojem ze svého středečního zaváhání s Kutnou Horou a přivezli si všechny body z Benešova.

„Utkání se nám podařilo vyhrát, takže náš výkon samozřejmě musím hodnotit kladně. Po minulém zápase s Kutnou Horou jsem musel v kabině trochu zvýšit hlas. Také jsem udělal v sestavě drobné změny a je vidět, že tato opatření měla svůj význam a přinesla kýžený efekt,“ povídal kouč Nymburka Pavel Bičiště.

Nymburk ovládl první třetinu, což bylo pro vývoj střetnutí velmi důležité. „Hned v první třetině jsme hráli myslím velice dobře a třetinu jsme také dokázali vyhrát 3:1, když se nám podařilo proměňovat šance, do kterých jsme se dostali. Bohužel ve druhé třetině jsme nechávali volné střední pásmo a domácí nám dali hned dva góly. Při tom prvním nechal Venca Dvořák zbytečně ujet Jágra, který z nájezdu snížil. Tento gól domácí nakopnul a chvíli nato dokázali vyrovnat na 3:3. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že jsme věděli, že domácí nemají zrovna kvalitního gólmana. Všimli jsme si totiž toho, že mu puky hodně vypadávají, že je vyráží před sebe a že bychom toho mohli využít a zápas vyhrát. Zaměřili jsme se na to, abychom veškeré puky hráli k nim do brány. Také jsme doufali, že už nebudeme tolik vylučovaní jako ve druhé třetině a že rozhodčí také vyloučí i domácí hráče. Toto se nakonec přesně vyplnilo. Dali jsme gól v přesilovce a závěr utkání už jsme si pohlídali,“ dodal Bičiště.

Nymburk se díky tříbodové výhře posunul na druhou příčku za dosud neporažený Písek.