Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

David Hnát rozdrtil Furuset hattrickem v rozmezí 219 vteřin

28. 11. 2006

V minulosti hráč Nymburka patří mezi tahouny norského Stjernenu a v kanadském bodování norské ligy mu patří desáté místo.

Útočník norského Stjernenu David Hnát, který v minulosti působil v dresu Nymburka, se v pětadvacátém kole nejvyšší norské soutěže, které se hrálo minulý týden ve čtvrtek, parádně předvedl. Jeho tým totiž porazil na domácím ledě Furuset 7:2 a právě hráč s číslem 81 na dresu byl hlavním strůjcem výhry svého týmu, který tak zabránil svému konkurentovi v tom, aby ho přeskočil v tabulce.

Stjernen prohrával od 22. minuty 0:1, jenže za dvě minuty vyrovnal a pak přišla chvíle bývalého nymburského útočníka. V čase 27.58 poslal svůj tým do vedení a za minutu a půl vedl Stjernen zásluhou jeho gólu 3:1. Svůj parádní výkon korunoval za další dvě minuty. To byl totiž vyloučen hostující Eliassen za sekání a vzápětí Nielsen za hákování a právě Hnát byl ten, který v čase 31:37 zkompletoval ve dvojnásobné přesilovce hattrick a zvýšil skóre na 4:1.

Hráč, který v minulosti působil v Litvínově, Spartě, Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi a naposledy v Nymburce navíc hattrickem, který vtěsnal do 219 vteřin, pokračoval v oslavě svých pětadvacátých narozenin. Tu „hokejově“ odstartoval před týdnem proti Lillehammeru, když jeho tým třikrát prohrával a právě Hnát v čase 57.29 vyrovnal na 4:4 a v čase 59.55 nahrál spoluhráči Steinerovi na vítěznou branku.

Na Furuset se Davidu Hnátovi daří. V prvním kole vstřelil do jeho sítě jeden gól, ovšem jeho tým prohrál 2:6. Ve 13. kole už měl útočník se svými spoluhráči větší důvod k radosti. Dal dva góly a jeho tým vyhrál 7:4. No a ve 25. kole porazil Stjernen díky třem přesným trefám Hnáta Furuset 7:2. Jestli bude mít David vzestupnou tendenci a vstřelí Furusetu čtyři góly se fanoušci dozví 14. ledna, kdy hraje Stjernen právě na ledě Furusetu.

Hnátovu týmu se v letošní sezoně příliš nedaří. Tým trápila v říjnu marodka a i David Hnát se do ni „zapojil“ když měl zlomený malíček na ruce. Tým dělá chyby v hlavně v defenzivě. Průměr 4,65 inkasovaných branek na jeden zápas vypadá hrozivě. V tabulce je ale v současné době na sedmém místě, když nasbíral 27 bodů. Soutěž vede s 61 body Valerenga. Tým Stjernenu vede česká dvojice David Hnát – Ondřej Steiner. Oba hráči nastříleli dohromady 31 branek z celkových 88 celého týmu a patří mezi elitní desítku hráčů soutěže. Hnát je v kanadském bodování na desátém místě (17+16), Steiner je čtvrtý (14+23). Třetím hráčem norského bodování je bývalý hráč Českých Budějovic, který se vloni objevil v play off také v dresu Mladé Boleslavi Aleš Krátoška. Na lídra bodování Oliveiru (Lillehammer) ztrácí Hnát sedm bodů.