1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Derby s Kolínem? Bude!

01. 06. 2005

Spolu s Benátkami byl Nymburk přesunut do skupiny střed

Spolu s Benátkami byl Nymburk přesunut do skupiny střed
Tak už je to zase ve starých kolejích. Nymburk pojede po roce znovu do Kolína k mistrovskému zápasu. A nepřijde ani o sousední Benátky. Na losovacím aktivu byly totiž tyto dva týmy přesunuty do loňské jižní skupiny, která bude v nadcházející sezoně skupinou střed.
Hokejový příznivci druholigového Nymburka mají důvod k radosti. Po roce ve skupině západ si hokejisté Nymburka zahrají skupinu střed a v té je i sousední rival, tým Kolína. Spolu s Nymburkem si ji zahrají i Benátky nad Jizerou. Opačným směrem míří Klatovy. Naopak do východní, moravské skupiny se z jihu přesunula Velká Bíteš. "S rozdělením jsem docela spokojený. V naší skupině jsou týmy z okolí a hned v první kole hrajeme s Havlíčkovým Brodem," řekl prezident nymburského klubu Tomáš Netík. Podle něj je Nymburk v těžké skupině. "Po sportovní strance to bude velice těžké. Naše skupina je totiž o devadesát procet těžší, než ta západní," tvrdí Netík. Nováčci soutěže byli rovnoměrně rozděleni. Řisuty budou hrát západ, Vrchlabí bude hrát střed. Druhou ligu si zahraje také Slaný (sk. západ), který sice spadnul, druholigovou licenci však odkoupil od Opavy, jenž spadla z první ligy. Z té sestoupil i Písek. Ten bude hrát skupinu střed a s Nymburkem se utká hned ve druhém kole. První kolo začíná v sobotu 17. září. Nymburk hraje až v neděli a doma přivítá tým Havlíčkova Brodu. Derby s Kolínem je na programu v 7. kole (středa 12. října) a Nymburk ho hraje před domácím publikem. Druhé derby s týmem Benátek se hraje v 10. kole (neděle 23. 10.) a také v Nymburce. Základní část skončí 4. prosince domácím zápasem se Strakonicemi. Nadstavbová část sudá - lichá je v plánu od 12. prosince (to je ovšem pondělí...) do 4. února. První kolo play off se hraje 8. února, druhé začne 19. února a třetí 2. března. Postupující týmy do baráže o první ligu budou známy nejpozději 10. března.
Další změny ve druhé lize se týkají pravidel. Podle očekávání bude po vzoru extraligy zavedeno pravidlo postavení mimo hru na červené čáře a dojíždění zakázaných uvolnění. Mění se i sada domácích dresů, která bude letos tmavá. Nymburští hráči se tedy doma představí v modrých dresech, venku pak budou hrát ve žlutých. "Je to tak. Veškeré změny, které jsou v extralize, převzaly i nižší soutěže," potvrdil Netík.

Víkendové domácí zápasy:
SKUPINA STŘED
1. Pelhřimov NE 17
2. Milevsko SO 18
3. Žďár NE 18
4. Nymburk NE 17
5. Vrchlabí SO 18
6. Chrudim SO 17
7. Benátky NE 17
8. Strakonice NE 17
9. H. Brod SO 17
10. Písek SO 17
11. Tábor SO 18
12. Kolín NE 17

Skupina západ: Teplice, Klášterec, Hvězda Praha, Sokolov, Jablonec, Klatovy, Děčín, Slaný (licence od Opavy), Kobra Praha, Louny, Most, Řisuty.

Skupina východ: Šternberk, Kroměříž, Valašské Meziříčí, Hodonín, Přerov, Nový Jičín, Blansko, Orlová, Technika Brno, Šumperk, Uničov, Velká Bíteš.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace