Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Dnes od 18:00 hodin proti Pelhřimovu

19. 12. 2012

V dnešním 23. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo Spartaku Pelhřimov.

Spartak Pelhřimov zaujímá v průběžné tabulce 2. ligy skupiny Střed 6. místo. Nymburk se letos utkal s Pelhřimovem ve dvou zápasech. V tom prvním zvítězil Pelhřimov v Nymburce 5:6 na nájezdy (Knesl, Šefl, Jonáš, Vrba, Sem – Plachý, Tobola, Votápek, Adam, Kubát Bezděk), když Nymburk v zápase dvakrát vedl o dvě branky a ještě pět minut před koncem měl dvoubrankový náskok. Ve druhém vzájemném zápase hraném pod vrchem Křemešníkem prohrál Nymburk poměrně jednoznačně 5:1 (Plachý 2, Tecl 2, Hrbatý – Martinec), když hlavními aktéry zápasu byli hráči první lajny domácích, kteří dali všech pět branek. V celkové druholigové bilanci se zatím utkal Nymburk s Pelhřimovem ve třiceti zápasech. Osmnáctkrát zvítězil Nymburk, jednou skončilo utkání nerozhodně a jedenáctkrát zvítězil Pelhřimov. Skóre je aktivní pro Nymburk 114:88. Po sérii čtyř vítězství z měsíce listopadu sehráli pelhřimovští hokejisté posledních pět zápasů se střídavými úspěchy. Ani jedno z jejich posledních čtyř utkání neskončilo v řádné hrací době. V domácím prostředí porazili Techniku Brno 6:5 sn, poté prohráli pelhřimovští na ledě Moravských Budějovic 4:3 sn. V předposledním zápase hráči Spartaku vyhráli v prodloužení nad Jindřichovým Hradcem 6:5 a nakonec v zatím posledním zápase podlehli svěřenci trenéra Martina Melouna na domácím ledě Hodonínu 2:3 na nájezdy. Pelhřimovským statistikám kraluje pouze 172 cm vysoký Tomáš Plachý, který působí v Pelhřimově již šestou sezónu a který si zatím připsal skvělých 35 bodů za 15 gólů a 20 asistencí. Plachý je také zároveň nejlepším střelcem Spartaku. Druhým v pořadí kanadského bodování je osmadvacetiletý Jan Hrbatý, který dlouhý léta působil v prvoligové Dukle Jihlava. Ten má zatím na svém kontě 27 bodů za 11 gólů a 16 přihrávek. Na třetí příčce je čtyřicetiletý veterán Martin Tecl, ten zatím nasbíral za 14 gólů a 12 přihrávek 26 kanadských bodů. Dalšími dvěma hráči, kteří nastříleli deset a více branek jsou Martin Hadrava - 10 gólů a Libor Bezděk - 14 gólů. V obraně je zatím nejlepší Adam Richard. Ten získal 7 bodů za 2 góly a 5 přihrávek. Téměř veškerý zápasový čas strávil v brance Jan Čekal. Ten zatím nastoupil do 21 zápasů, v nichž odchytal 1103 minut a inkasoval 74 branek. To činí průměr 3,86 inkasované branky na zápas.