1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dnes se hraje druhé kolo hokejového play off

18. 02. 2005

Nymburk a Strakonice patří letos mezi nejlepších dvanáct týmů druhé ligy. Jeden z nich půjde ještě dál. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná dnes.

Nymburk a Strakonice patří letos mezi nejlepších dvanáct týmů druhé ligy. Jeden z nich půjde ještě dál. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná dnes.
Přesně v 18 hodin bude dnes na šesti stadionech zahájen první zápas druhého kola play off II. hokejové ligy. Mezi ně patří i ten nymburský. Žlutomodrá družina, vedená trenérskou dvojicí Tomáš Netík - Stanislav Bednář bude hostit jihočeské Strakonice, vedené exreprezentantem Romanem Horákem a ostrostřelcem Martinem Malkusem. "Cíl je jasný. Chceme postoupit. V tomto kole se bude určitě hrát kvalitní hokej. Náš nynější soupeř byl po dlouhodobé části třetí, takže má určitě kvalitní kádr," řekl před zahájením série trenér Nymburka Stanislav Bednář. "Už se budou měřit lepší týmy. V minulosti, kdy jsme hráli s Nymburkem, tak měl kvalitní tým. Nyní ho má ještě kvalitnější. Moc informací o soupeři ale nemám," řekl strakonický kouč Jan Rybáček. Podle něj bude rozhodovat především defenzíva. "Bude záležet, jak zahrajeme obranu na ledě Nymburka. A samozřejmě musíme mít střeleckou formu," myslí si Rybáček. Výhoda by měla být na straně Nymburka. Ten nejen že případný pátý rozhodující zápas hraje doma, ale měl teď navíc delší pauzu protože Klatovy vyřídil 3:0 na zápasy. Naopak série Strakonic s Mostem se natáhla až do pátého zápasu. "Já to beru jako výhodu. Odpočinek nám pomůže," má jasno Bednář. "Je možné, že se na nás projeví únava. Bude ale záležet i na psychice,"řekl šéf strakonické lavičky.
Dvojice ve druhém kole
Skupina západ + střed: Jindřichův Hradec - Pelhřimov, Jablonec - Klášterec, Havlíčkův Brod - Děčín.
Skupina východ: Prostějov - Šternberk, Blansko - Orlová.

Převzato z Nymburského deníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace