1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dnes vypukne play off druhé hokejové ligy

07. 02. 2005

Nejatraktivnější část hokejové sezony je tady. Diváci se konečně dočkali. Dnes startuje play off druhé ligy.

Nejatraktivnější část hokejové sezony je tady. Diváci se konečně dočkali. Dnes startuje play off druhé ligy.
Dnes v 18 hodin bude na dvanácti zimních stadionech vhozeno úvodní buly play off. Nymburk, který skončil po dlouhodobé části na třetím místě tabulky, bude mít v sérii hrané na tři vítězné zápasy výhodu domácího prostředí. Na svém ledě dnes hostí Klatovy. Soupeř z Klatov není pro Nymburk úplnou neznámou. V loňské sezoně totiž Nymburk právě s tímto soupeřem ve druhém kole play off vypadl. A tak mu má tedy co oplácet. "Těžko si můžeme vybírat soupeře. Většinou jsou na tom všichni stejně, takže by mohla rozhodovat výhoda domácího prostředí. Samozřejmě chceme v play off dojít co nejdál," řekl před nejatraktivnější částí sezony kouč Nymburka Stanislav Bednář. Trenér Klatov Zdeněk Pata byl u svého týmu narozídl od Bednáře i vloni."Byla to vyrovnaná série. Všechny zápasy byly otevřené. Nymburk je silný tým a k nám se vloni přiklonilo štěstí," tvrdí kouč Klatov. Ten bude mít k dispozici hodně podobný kádr jako vloni. "Odešli asi jen tři hráči, za které jsme sehnali náhradu,"řekl ke změnám v týmu Pata. Trenér Nymburka už v letošní sezoně Klatovy viděl. "Byl jsem se podívat, když hrály v Kolíně. Ten zápas se jim moc nepovedl. Na play off můžou mít ale spoustu posil," řekl Bednář. "Uvažovali jsme o jednom extraligovém útoku, nakonec z toho ale kvůli financím sešlo,"přiznal Pata, jehož Klatovy úzce spolupracují stejně jako Nymburk s pražskou Spartou.

Vzájemné zápasy
Klatovy - Nymburk 5:2
Branky: 9. Herzig, 9. Suchý (Pešek), 24. Šanda (Pavlis), 40. Tureček (Maxa), 47. Bednář (Zajíc) 36. Langer (Dvořák), 43. Lukeš (Hnát, Jágr). Rozhodčí: Dvořák Poskočil, Šperl. Vyloučení: 4:7, navíc Sirotek (N) 10. min os. trest.Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1
Nymburk - Klatovy 5:2
Branky: 7. Turinský (Bartoníček), 17. Lukeš (Dvořák), 20. Kadeřábek (Zeman), Turinský), 39. Lukeš (Hnát, Jágr), 56. Hnát (Jágr, Dvořák) - 8. Pavlis (Šanda), 18. Šanda (Pavlis). Rozhodčí: Stolín Padevět, Kis. Vyloučení: 5:9, navíc Zajíc (K) 10. min os. tr. Vužití:2:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 3:2, 1:0, 1:0.
Klatovy - Nymburk 2:1
Branky: 3. Maxa (Kořínek), 38. Bednář - 12. Jágr (Lukeš, Vítů).Rozhodčí: Ondřej - Fiala, Urban.Vyloučení: 6:8, navíc Tutinský trest ve hře (25 TM), Kosejk v čase 60.00 (20 TM za nesportovní chování). Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.

převzato z Nymburského deníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace