1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Do Nymburka zítra přijedou dva nejlepší týmy loňské extraligy

15. 08. 2007

Obnovený Tipsport cup zavítá do Nymburka. A příznivci hokeje se mají opravdu na co těšit. Do Nymburka si totiž přijedou zahrát finalisté loňského ročníku Sparta a Pardubice.

O prestižní hokejový zápas je opravdový zájem. Předprodej vstupenek začal na začátku srpna a ty mizí nezvykle velkým tempem. Prodáno bylo už šest set vstupenek (v ceně vstupenky je také jedno pivo). Na utkání se mimo nymburských diváků chystají pochopitelně i příznivci obou klubů.

Poslední mistr ligy, celek pražské Sparty, v sestavě s Tomášem Netíkem mladším, synem prezidenta nymburského klubu, se postaví vicemistrovi z Pardubic. „Se Spartou mám stále dobré kontakty a tak se podařilo dostat sem tento zápas,“ řekl Tomáš Netík, prezident nymburského hokejového klubu. „Dá se očekávat velká návštěva, i proto je od 1. srpna předprodej lístků,“ vysvětlil Netík.

Ten zároveň žádá diváky, aby přišli včas. „Organizace bude trochu jiná, než je na naše zápasy. Mohlo by se stát, že ti, co přijdou pozdě, neuvidí začátek zápasu. Každopádně budou otevřeny tři vchody. Ten u hotelu bude jen pro ty, kteří mají lístek z předprodeje,“ dodal šéf nymburského hokeje. 
V sestavě Sparty by se mohl objevit i Nymburák Tomáš Protivný. „Zatím je nás tady deset beků. O tom, kdo nastoupí v Nymburce, se rozhodne až ve čtvrtek ráno,“ řekl mladý Sparťan.

Pardubice jsou po třech zápasech v tabulce skupiny C na 1. místě, když získaly 7 bodů při skóre 7:6. Sparta (3 zápasy) je třetí a na svém kontě má 5 bodů (skóre 9:8).

Dalšími soupeři ve skupině C jsou Liberec a Ústí nad Labem.

Převzato z Nymburského deníku 15.8. 2007

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace