1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Domácí prostředí by mělo být výhodou, říká kouč

24. 02. 2016

Příznivci hokeje pozor: už zítra startuje předkolo play off druhé hokejové ligy. A vzhledem k tomu, že nymburští borci skončili na osmém místě, začnou sérii hranou na dva vítězné zápasy na svém ledě. A pokud bude třeba, mají také výhodu domácího prostředí v rozhodujícím třetím zápase. Nymburk se postaví Žďáru nad Sázavou. Úvodní utkání se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v Nymburce.

„Samozřejmě chceme jít dál. Před sérií je to padesát na padesát, bude to rozhodně dost vyrovnané. Začínáme ale doma a to by měla být výhoda. Daří se nám i venku, takže bychom to mohli zvládnout. Očekávám vyrovnané bitvy, rozhodne momentální forma hráčů a brankářů," uvedl před předkolem play off nymburský kormidelník Pavel Bičiště.
Do týmu se na konci základní části vrátil zkušený Lukáš Král, naopak odešel gólman Jaroslav Brázdil, který byl jedničkou. A v posledním zápase se zranil Šimek, kterého trápí třísla. Zda bude trenérovi k dispozici už pro čtvrteční střetnutí není vůbec jisté. „Nechceme nic uspěchat. Je to pochopitelně ztráta, jde o našeho kapitána, takže chybět bude. Na druhou stranu hráče máme, takže se s tím musíme vypořádat. Předtím nám chyběli Král nebo Stehlík a také jsme to zvládli," řekl šéf nymburské lavičky.
Nymburk má velkou šanci narazit v play off na odvěkého rivala z Kolína. Dá se totiž předpokládat, že Havlíčkův Brod, který je rozjetý jako lokomotiva, přejde přes mužstvo Písku. Pak je derby na světě. V tom případě mají nymburští hokejisté vše ve svých rukách. „Je to tak. Pro nás by to byl vrchol sezony," dodal Bičiště.

Zdroj: Nymburský deník, autor: Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace