1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Domácí prostředí by mělo být výhodou, říká kouč

24. 02. 2016

Příznivci hokeje pozor: už zítra startuje předkolo play off druhé hokejové ligy. A vzhledem k tomu, že nymburští borci skončili na osmém místě, začnou sérii hranou na dva vítězné zápasy na svém ledě. A pokud bude třeba, mají také výhodu domácího prostředí v rozhodujícím třetím zápase. Nymburk se postaví Žďáru nad Sázavou. Úvodní utkání se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v Nymburce.

„Samozřejmě chceme jít dál. Před sérií je to padesát na padesát, bude to rozhodně dost vyrovnané. Začínáme ale doma a to by měla být výhoda. Daří se nám i venku, takže bychom to mohli zvládnout. Očekávám vyrovnané bitvy, rozhodne momentální forma hráčů a brankářů," uvedl před předkolem play off nymburský kormidelník Pavel Bičiště.
Do týmu se na konci základní části vrátil zkušený Lukáš Král, naopak odešel gólman Jaroslav Brázdil, který byl jedničkou. A v posledním zápase se zranil Šimek, kterého trápí třísla. Zda bude trenérovi k dispozici už pro čtvrteční střetnutí není vůbec jisté. „Nechceme nic uspěchat. Je to pochopitelně ztráta, jde o našeho kapitána, takže chybět bude. Na druhou stranu hráče máme, takže se s tím musíme vypořádat. Předtím nám chyběli Král nebo Stehlík a také jsme to zvládli," řekl šéf nymburské lavičky.
Nymburk má velkou šanci narazit v play off na odvěkého rivala z Kolína. Dá se totiž předpokládat, že Havlíčkův Brod, který je rozjetý jako lokomotiva, přejde přes mužstvo Písku. Pak je derby na světě. V tom případě mají nymburští hokejisté vše ve svých rukách. „Je to tak. Pro nás by to byl vrchol sezony," dodal Bičiště.

Zdroj: Nymburský deník, autor: Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace