1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dopouštěli jsme se obrovských chyb, řekl Bičiště

07. 01. 2010

Před pár zápasy se začalo mluvit o krizi nymburských hokejistů, nyní už všichni mohou s jistotou říct, že je tomu skutečně tak. Nymburk prohrál i první lednové utkání, když na svém ledě nestačil na Jindřichův Hradec (4:7). Poslední vítězství mladého nymburského celku je už hodně staré a datuje se ke konci listopadu minulého roku.

„Utkání jsme začali velmi dobře. Plnili jsme si stanovené věci, hráče soupeře jsme pokrývali, vraceli jsme se třeba i ve čtyřech lidech dozadu. Dostali jsme se do vedení 2:0 jenže podobně jako v předchozích zápasech si opět po chvilce necháme dát gól. Pak v oslabení dostaneme na 2:2, vzápětí další a rázem prohráváme. Potom se nám podaří vyrovnat na 3:3, jenže vzápětí přijde nekoncentrovanost gólmana a opět po námi vstřelené brance vzápětí inkasujeme a hosté se znovu dostanou do vedení. Pak zřejmě z přemíry snahy dát góly a zápas otočit, jsme se dopouštěli ve hře dozadu obrovských chyb. Soupeř jel snad šestkrát sám na bránu,“ upozorňoval na nedostatky svých svěřenců domácí kouč Pavel Bičiště.

Nymburk se i díky chybám propadl na předposlední příčku. Od té poslední ho dělí pouze dva góly v rozdílu skóre s posledním Trutnovem. „Bohužel fatálních chyb se dopouštěl třeba i zkušený obránce Sem, který hraje tuhle soutěž už třetím rokem a který by se rozhodně neměl takovýchto chyb dopouštět. Závěr byl z naší strany hrozný. Vůbec jsme ho nezvládli. Nelze se vymlouvat nato, že jsme mladé mužstvo. O těchto věcech se neustále bavíme a hráči to slyší denně na tréninku,“ pokračoval skleslým hlasem domácí lodivod.

„Hokej je především o obranné práci, hrají to tak všechny mančafty, a když to zvládneme hrát jednu třetinu tak si myslím, že bychom to měli zvládnou i další dvě. Opět jsme nevyužili přesilovky, které stále trénujeme. Měli jsme v přesilovkách několik střel od modré, ovšem nepodařilo se nám to tentokrát prostřelit. Při tréninku trénujeme určité postavení při přesilovkách, ale v zápase hráči stojí v úplně jiném postavení, které vůbec netrénujeme. Já se ptám, proč tam hráči stojí tak, jak nemají? Já to opravdu nevím. Nechápu to,“ dodal Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace