Drak: věděl jsem, že mu to dám pod vyrážečku

01. 10. 2010

Kolín – Jede se druhá série nájezdů. Kolín začíná. V té první neuspěl kolínský Dulovec, bývalý hráč Nymburka, ani trutnovský Šimoníček. Je to tedy stále 0:0. Napětí stoupá.

Nerozhodný stav je však záhy minulostí. Domácí Jiří Drak, další bývalý hráč Nymburka, který před sezonou odešel do Kolína, totiž proměňuje. Jako první, a jak se během několika dalších vteřin ukazuje, zároveň i poslední úspěšný exekutor. Kolín vyhrává další druholigové utkání na nájezdy. Drak vybojoval Kozlům proti Trutnovu dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. „Honilo se mi hlavou, že mu to dám prostě pod vyrážečku, protože to tam většinou střílím, když jedu nájezd. V Nymburce jsem loni takhle dal tři góly ze čtyř,“ vyprávěl nadšeně střelec vítězné branky Jiří Drak.

Není úplně obvyklé, že by beci jezdili nájezdy. Ale o vás je známo, že nejste čistý obránce. Původně jste útočník, ne?
Původně jsme hrál obránce, pak nějaký čas útočníka a teď jsem znovu obránce. A teď mě to i víc baví a snad mi to víc jde.

Takže to pro vás nebyla neznámá. Stát na ledě v roli útočníka, že?
Ne, ne. To určitě ne. Navíc i nájezdy jezdím.

Když se vrátíme k zápasu. V úterý se vám příliš nedařilo. Dlouho jste nevěděli kudy kam. A utkání jste dotahovali až v posledních šesti minutách. Co stálo za vašim trápením?
Neproměňovali jsme šance a všechny góly jsme dostali v oslabení, to bylo to hlavní, proč nám to nešlo. Trutnov nás ale vlastně ve hře pět na pět nepřehrál.

Nehrála v tom taky trochu roli psychika? Přece jen jste v sobotu smolně prohráli v Benešově...
Byli jsme naštvaní všichni na to, co se tam stalo, asi i trenér. Takže možná i trochu jo.

V padesáté první minutě měl Kubišta k dispozici trestné střílení. Když by proměnil, mohlo vás to nakopnout. Ale nedal. A pořád jste prohrávali 0:3. Nepoložilo vás to ještě víc?
Ne, to nás nepoložilo. Ale byla to škoda, nevydařilo se mu to. Ale řekli jsme si, že musíme jít ještě dál a zkusit to zvrátit.

A to se vám povedlo. Gól v přesilovce, gól v oslabení a nakonec proměněná power play. Jaká byla atmosféra na střídačce?
Byli jsme v euforii a to nás vyhecovalo k těm dalším a dalším gólům. Věděli jsme, že to musíme zlomit a škoda jen té přesilovky čtyři na tři v prodloužení, kterou jsme neproměnili. Musely se pak jet nájezdy a to je vždy loterie. Nakonec se ale i to podařilo.