1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Druhá liga stále v nejistotě, u dvou licencí se řeší změna majitele

20. 06. 2012

převzato z www.hokej.cz, autor Libor Kult

V den, kdy se konala volební konference Českého svazu ledního hokeje, na níž byl prezidentem svazu znovu zvolen Tomáš Král, skončila uzávěrka závazných přihlášek pro nadcházející ročník druhé ligy. Právě na tom se kluby dohodly na aktivu, který se konal na přelomu května a června. Jelikož termín připadal na sobotu, následující pondělí 18. června mělo být definitivně jasno. Podmiňovací způsob je ale na místě. Jak totiž vyplývá ze slov organizačního pracovníka pro druhou ligu Vladimíra Schiefnera, u dvou klubů se objevily otazníky, které by se měly vyřešit do konce třetího červnového týdny, kdy zasedá nový výkonný výbor.
„Uherské Hradiště oznámilo, že druhou ligu hrát nebude, jenže na poslední chvíli se našel zájemce o licenci a klub by ji tak chtěl prodat,“ přibližuje šéf druhé ligy. „Z Benešova pak přišel dokument o prodeji licence klubu HC Moravské Budějovice 2005,“ doplňuje další informaci.
Jenže tato transakce zatím nemůže být schválena. „Dokument má formální chyby,“ hlásí Vladimír Schiefner. Je tedy jasné, že výkonný výbor čeká ještě rozhodování ohledně účastníků druhé ligy. Právě tento orgán má totiž vždy poslední slovo.
„V pátek 22. června vedení zasedá a já se jednání zúčastním. V ideálním případě by mělo být vše definitivně vyřešeno,“ líčí šéf druhé ligy. „Přece jen čas utíká a kluby potřebují zajišťovat veškeré náležitosti pro bezproblémový průběh sezony,“ upozorňuje.
Vzhledem k situaci tak ani nemohou být jednotlivé týmy rozděleny do skupin, rovněž s rozlosování zatím není možné udělat. Platí tedy zatím pouze to, že místo Kutné Hory bude druhou ligu hrát Tábor.
Už na předešlém aktivu se kluby dohodly, že zruší povinnost mít v sestavě k utkání pět hráčů do dvaadvaceti let a že zůstane zachován model play off jako v předešlém ročníku, kdy se hrálo čtvrtfinále, semifinále i finále na tří vítězství.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace