1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Důležitý byl obrat v zápase, řekl kouč Bičiště

06. 10. 2014

V utkání druhé hokejové ligy zvítězili nymburští hokejisté na ledě Pelhřimova 5:2.

Nymburk přijel do Pelhřimova v patnácti lidech. Jediného náhradníka měl na postu brankáře.
„Přijeli jsme v oslabené sestavě, ale z našeho malého počtu hráčů jsem obavy neměl. Spíš jsem se obával toho, jak utkání začneme," povídal po zápase trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
A Nymburku stejně jako v předchozích dvou zápasech start nevyšel, když brzo po začátku inkasoval. „Po individuální chybě jsme přišli za brankou o puk a už jsme prohrávali. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat a poté vstřelit branku, po které jsme se dostali do vedení. Tento obrat byl určitě pro další vývoj zápasu příjemný a důležitý," zhodnotil vývoj úvodní části trenér. „V první třetině se soupeř dostával k nám do třetiny až příliš lehce, takže jsme se jej od druhé třetiny snažili brzdit ve středním pásmu, tak aby se k nám nedostával tak jednoduše."
To se Nymburku dařilo. Přidal další dvě branky a i když jednou také inkasoval, do poslední třetiny nastupoval s dvoubrankovým vedením. „V poslední části už jsem kluky nabádal, ať hrají jednoduše disciplinovaně. Disciplína se nám bohužel příliš dodržovat nedařila," narážel Bičiště na množství zbytečných oslabení v závěrečné třetině. „I ve čtyřech jsme ale hráli dobře. Byli jsme aktivní na puku a soupeře jsme do výraznější šance ani nepustili," chválil Bičiště své svěřence za hru v oslabení. „Do hry v oslabení jsem posílal jen určité hráče. Pokud by se domácím podařilo snížit, měl jsem připravenou variantu zúžení sestavy, se kterou bych dohrál zbytek utkání. Domácím se však snížit nepodařilo, a tak jsme utkání dohráli všichni. Tři body z venku jsou výborné, takže samozřejmě panuje spokojenost," dodal na závěr spokojený Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace