1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Fans Nymburk - Fans Kolín 6:11

20. 03. 2005

v článku fotografie z utkání

fotografie z utkání

Fanoušci nymburských hokejistů dostali od vedení klubu jako poděkování za přízeň během sezony led zdarma a tak si stejně tak jako vloni pozvali příznivce Kolínských Kozlů k hokejovému mači. Zápas sledovalo několik desítek příznivců hokeje a podívat se přišli i hráči A týmu Pavel Kremina, Jiří Kos, Pavel Bartoníček a přímo ze střídačky "koučoval" tým nymburských fans Martin Turinský.
A opět byli o něco lepší příznivci Kolínští, kteří stejně tak jako vloni zvítězili. Tentokrát se ale hrál mnohem ofenzivnější hokej. Oproti loňským osmi brankám jich padlo sedmnáct. Kolín tedy zvítězil 11:6. "I když to byl prestižní zápas, o výsledek nám ani tak nešlo. Cílem bylo zkusit si náročnost tohoto sportu a co nejvíce se pobavit," znělo shodně z obou táborů.
Ještě před začátkem zápasu uplatil kapitán Kolína Ondřej Franc rozhodčího papírovém kapříkem. Nymburk se letos ale posílil, také lépe zorganizoval rozložení jednotlivých formací a tak dlouhou dobu držel s příznivci Kozlů krok. Oproti loňsku si oba týmy zkusily přesilovky, rozhodčí totiž uděloval minutové tresty. Nymburk si zkusil i přesilovku 5 na 3. Nejprve totiž nechal kapitánu soupeře přeměřit hokejku (ač se zdála regulérní, tak neprošla). Ve stejném čase se pak rozhodčí nechal uplatit lahví "tekutého jablíčka" a udělil kolínské lavičce osobní trest za příliš vysoké vedení (za stavu 8:4). Ani jeden ze sedmi trestů však nebyl potrestán gólem, naopak domácí málem inkasovali v oslabení.
Letos se také uděloval pohár za vítězství a také trofej za nejlepšího hráče. V nymburských barvách získal tuto cenu Tomáš Petrželka alias "Mr. Mrkev", který sice neoslnil hokejovým umem, přesto však vstřelil jednu branku a snad nejvíce bavil přítomné diváky krkolomnými pády a svými výstřelky proti rozhodčímu. Byl také nejtrestanějším hráčem. Nejprve seděl za vražení na hrazení a poté dostal osobní trest za protesty. Z Kolína byl vyhlášen nejlepším hráčem Radek Stránský, kterému se dařilo především střelecky a pokořil nymburského gólmana čtyřikrát.
Nymburk si nakonec zpravil chuť při samostatných nájezdech. Zvítězil totiž 3:1, když se trefil Kořínek, J. Marvan a Kubíček. Za hosty dal jedinou branku Douša.

Branky: 9. J. Marvan (Volf), 13. Pácal (J. Marvan), 24. Petrželka (Šafr), 41. J. Marvan (Koníček), 60. Vlasák (Pácal, J. Marvan), 60. Pácal (Koníček) - 3. Stránský, 6. Stránský, 11. P. Procházka (M. Procházka), 20. Stránský (M. Procházka), 32. Veselý, 38. M. Procházka (Koděra), 48. Stránský (M. Procházka), 49. Veselý, 56. P. Procházka (M. Procházka), 58. M. Procházka, 60. P. Procházka (M. Procházka).
Rozhodčí: Cicvárek.
Vyloučení: 3:4, navíc Petrželka 10. min os. trest.
Využití: 0:0.
Oslabení: 0:0.
Třetiny: 2:4, 1:2, 3:5.
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:11, 6:11.
Nejlepší hráči: Tomáš Petrželka - Radek Stránský.
Sestava Nymburk fans: Zábraha - Kořínek, Dulovec, Hüblbauer, Máslík, Vlasák, Šafr - J. Marvan, Koníček, R. Marvan - Kubík, Kubíček, Brtek - Volf, Pácal, Petrželka - Karták.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace