1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Galerie gólmanů NED Hockey Nymburk 2011-2012

16. 11. 2011

Gólman je jednou z nejdůležitějších postav v týmu. Na něm stojí celá hra. Když udělá gólman chybu není již nikdo za ním kdo by ji mohl napravit. V letošní sezóně se vystřídalo v brance Nymburka již 5 gólmanů. V článku je malá charakteristika každého z nich a také fotografie.

Zdeněk Rückl
V Nymburce působí již čtvrtou sezónu. Přišel z Plzně a v sezóně 2008-2009, působil jako náhradník Jaroslava Jágra a nastupoval převážně za juniory. V roce 2009-2010 se stal jedničkou týmu, na konci sezóny se pak střídal Andreasem Mickou. V roce 2011-2012 začal opět jako jednička, ale musel ustoupit před uměním Vratislava Vajnera a Robina Blažíčka. Sezónu nakonec dochytal v Benešově. V letošní sezóně se vrátil do Nymburka a začal jako jednička. V současné době ale kryje záda mladým sparťanům Kociánovi a Bílkovi.  Poznáte jej podle žluté masky.

Lukáš Beneš
Známý především z působení v nymburské juniorce. Poprvé nastoupil ve 2. lize za Nymburk vloni v posledním zápase proti Chotěboři. Letos zatím nastoupil dvakrát, když střídal Rückla v Kolíně a Hodoníně. Beneš zatím plní především roli gólmana do tréninku.  Charakteristické jsou pro něj vysoké betony, které jej opticky dělají vyššího.

Robin Blažíček
Do Nymburka přišel v průběhu loňské sezóny, kdy vystřídal Zdendu Rückla. Blažíček se okamžitě stal díky svým skvělým zákrokům a skromnému vystupování miláčkem nymburského publika. Jeho forma gradovala v play off, kdy vychytal Kolín a poslal Nymburk do 2. kola play off. V letošní sezóně působí v prvoligových Benátkách a v Nymburce zatím nastoupil jen jednou. Je pro něj charakteristická dnes již málo vídaná brankářská helma podobná té, ve které chytá Dominik Hašek.

Ondřej Kocián
Mladíček sparťanské juniorky, který zatím odchytal za Nymburk 7 zápasů a všechny v domácím prostředí. Předvádí skvělé zákroky a okamžitě si získal nymburské publikum. Poznáte jej podle bílé masky.

Pavel Bílek
V brance Nymburka se pravidelně střídá se svým kolegou s juniorů pražské Sparty Ondřejem Kociánem. Z gólmanů je nejmladší, je mu teprve 18,5 roku. Diváci v Nymburce jej zatím neměli možnost spatřit, neboť za Nymburk dosud odchytal pouze tři zápasy a všechny ve venkovním prostředí.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace