1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Historie se opakuje

01. 11. 2001

Ve středu 31. října nastoupili nymburští hokejisté na ledě svého největšího rivala Kolína. V novodobé historii nymburského hokeje šlo o čtvrtý vzájemný zápas mezi těmito mužstvy na kolínském ledě a Nymburk počtvrté tento zápas nezvládl. Duely těchto soků jsou vždy sledovány veřejností a do hlediště přitáhnou spoustu diváků. Utkání jsou velmi vyhecovaná a to jak na ledě tak i mezi oběma tábory fanoušků.

Ve středu 31. října nastoupili nymburští hokejisté na ledě svého největšího rivala Kolína. V novodobé historii nymburského hokeje šlo o čtvrtý vzájemný zápas mezi těmito mužstvy na kolínském ledě a Nymburk počtvrté tento zápas nezvládl. Duely těchto soků jsou vždy sledovány veřejností a do hlediště přitáhnou spoustu diváků. Utkání jsou velmi vyhecovaná a to jak na ledě tak i mezi oběma tábory fanoušků. Nymburku se však na ledě Kolína absolutně nedaří. Zdá se, že nymburským hráčům na kolínském ledě pracuje více než kdy jindy psychika a i díky ní utkání nezvládají. Je to prostředím stadionu nebo diváky, kteří když zpustí své hromové:"Kolín, Kolín" tak běhá mráz po zádech, nebo za to mohou rozhodčí? Každý zápas ovšem rozhodoval někdo jiný. Nebo trenéři? V nich to zřejmě nebude. Nymburk vedli postupně Netík, Adámek a naposledy Lejsek všichni však dopadli podobně. Podrobnější přehled dosud odehraných vzájemných soubojů jistě něco napoví.
Sezóna 1998/99
Kolín - Nymburk 6:4
Nymburk celkem měl 14 vyloučených hráčů, navíc Jeník obdržel 10 min. os. tr.
Nymburk inkasoval již v 1. min. Stav branek 6:2 korigoval až v samotném závěru.
Netík po zápase: "Polovina verdiktů rozhodčího (Machačný) byla sporná, ovšem pravda je, že jsme hráli velmi nedisciplinovaně, s výkonem týmu jsem naprosto nespokojen, tentokrát mě zklamal, v utkání jsme zcela propadli"
Sezóna 1999/00
Kolín - Nymburk 6:4 nedohráno, nakonec kontumace 5:0
Nymburk celkem 12 vyloučených hráčů, navíc Turinský 10 min. os. tr.
Nymburk vedl v zápase 1:3 a 2:4 přesto prohrál. Hlavním důvodem odchodu hráčů do kabin před koncem byl způsob pískání sudího Brandejse a chování diváků.
Netík po zápase: "V polovině utkání začal rozhodčí Brandejs úřadovat způsobem, jaký jsem nezažil. Předčasný odchod do kabin jsem nakázal proto, abych zamezil případné inzultaci. Hráči byli hrozně naštvaní, mě osobně diváci zlili pivem, vedoucí týmu Šimek byl fyzicky napaden."
Sezóna 2000/01
Kolín - Nymburk 11:3
Nymburk celkem 8 vyloučených, navíc Král, Turinský, Dvořák 10 min. os. tr., Kosejk 5 + do konce zápasu. Kolínský Čtvrtečka vstřelil 4 góly.
Nymburk začal utkání skvěle. Po první třetině vedl 1:2, pak ovšem fauloval Kosejk, musel předčasně do sprch a hra se změnila v chaos. Nymburk nakonec utrpěl jeden z nejtěžších debaklů v historii. - rozhodčí Holub
Adámek po zápase: "Absolutní nedisciplinovanost a neukázněnost některých hráčů nás stáhla do propasti a prohrála nám derby. Tři desetiminutové tresty, jeden do konce, jen blázen by po takové bilanci myslel v Kolíně na úspěch."
Sezóna 2001/02
Kolín - Nymburk 4:1
Nymburk celkem 11 vyloučených, navíc Kosejk, Halouska 10 min. os. tr., Turinský 5 + dku. Kolínský Pomichálek dosáhl hattricku.
Nymburk hrál v útlumu, Kolín vpodstatě celý zápas svého soupeře převyšoval. V závěru zápasu již za rozhodnutého stavu se nymburští dopustili několika zbytečných faulů. Nejvíce utkvěl v paměti ten, kdy Turinský poslal na zem Karla Nedbala, který musel opustit led za pomoci spoluhráčů. - rozhodčí Vampola
Lejsek po zápase: bude doplněno

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace