1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokej nebo basket?

07. 10. 2005

Musíte si vybrat! Dají příznivci sportu v Nymburce přednost hokejovému derby nebo budou zvědaví na první kolo Mattoni NBL?

V Nymburce je řada lidí, kteří navštěvují zápasy nymburských týmů v druhé hokejové lize a v nejvyšší basketbalové soutěži. Ta odstartuje už ve středu a termín utkání Nymburka s Děčínem se kryje s velice přitažlivým hokejovým derby Nymburk - Kolín. Diváci si tedy musí vybrat. Navíc se hraje fotbalová kvalifikace na MS Finsko - Česko.
Pro příznivce obou sportů je to tak trochu podraz. Na jedné straně čtyři zahraniční posily a půvab prvního utkání sezony, na té druhé velice atraktivní derby s nedalekým Kolínem. Hokejisté i fanoušci se při souboji těchto týmů hecují a atmosféra při utkání bývá stejná jako při play off.
"Snažili jsme si zápas proti Kolínu přeložit. Mimo basketu se hraje také fotbalové kvalifikační utkání českých reprezentantů a fotbal byl asi větším důvodem, neboť fanoušci fotbalu a hokeje k sobě mají blíž," tvrdí prezident nymburského klubu Tomáš Netík. Ten viděl jako náhradní termín úterý nebo čtvrtek, "Kolín však žádosti nevyhověl, bude se tedy hrát v oficiálním termínu," řekl Netík. "Zápas jsme nechtěli přeložit proto, že máme ve středu k dispozici juniory, kteří hrají ve čtvrtek extraligu ve svých mateřských klubech. Klíčovou postavou našeho týmu je brankář Jakub Lev, kterého bychom třeba ve čtvrtek neměli," vysvětlil kolínský manažer Josef Hasil. Přeložit utkání se naopak nesnažili nymburští basketbalisté. "Bohužel. Termíny jsou tak našlapané, že to nešlo," řekl manažer klubu Vratislav Šístek. Ten se odlivu fanoušků příliš nebojí. "Obavy určitě máme, ale první zápas je první zápas a já věřím, že si ho fanoušci nenechají ujít. Navíc hokejisté hrají mnohem víc zápasů než my," řekl Šístek. Netík spoléhá na to, že se nymburští fans budou těšit na derby kvůli tomu, že se dva roky nehrálo. "Věřím, že si hokejoví příznivci cestu na toto derby najdou. Vždyť se s Kolínem nehrálo v mistrovském zápase dva roky," dodal Netík. Jeden z fanoušků hokeje i basketbalu, který si nepřál být jmenován půjde prý na hokej. "To je jasný. Je to derby a určitě bude záživnější než basket, který byl v poslední době dost nudný. Na basketbal budu ale chodit dál," má jasno příznivec obou sportů. "Je to škoda pro obě dvě strany. Na druhou stranu ale rozumím tomu, že se zápasy těžko překládají. Kdyby se nehrálo derby, šel bych na basket," napsal smířeně na hokejovém chatu fanda zvaný vítr.
- - -
Proč jít na hokej?
- Atraktivní derby s Kolínem je samo o sobě velkou pozvánkou.
- Nymburk vloni mistrovský zápas s Kolínem nehrál.
- Nymburk vévodí po pěti kolech druhé lize.
- Útočník Král je ve skvělé formě. Bude střílet goly, které mu připraví bývalý Kolíňák Malý.
Proč jít na basketbal?
- Je to první zápas a ten je vždycky atraktivní.
- Nymburk má čtyři nové akvizice. Zahraniční posily by se měly před diváky vytáhnout.
- Klub připravil bohatý program pro děti i dospělé.
- Whitfield nabral zkušenosti v reprezentačních zápasech, bude určitě ve skvělé formě.
TERMÍNY UTKÁNÍ
středa 12. října
hokej: Nymburk - Kolín 18 hodin
basketbal: Nymburk - Děčín 19 hodin, zábavný program na basketbal odstartuje v 16.30  
fotbal (TV): Finsko - Česko 18.30 hodin

Převzato z Nymburského deníku.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace