1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejisté Nymburka obléknou nové dresy

04. 08. 2005

Na prvním tréninku se objevil i bývalý hráč Nymburka, nyní hvězda norského Stjernenu David Hnát

Hokejisté druholigového Nymburka zahájili přípravu na ledě. Na pondělním tréninku se ukázalo, jak každý individuálně od června trénoval.
V pondělí vstoupili nymburští hokejisté poprvé na led, aby ukázali, jak se od června individuálně připravili. Trenéři Tomáš Netík a Stanislav Bednář měli k dispozici osmnáct hráčů a dva brankáře. Devatenáctým hráčem v poli byl bývalý hráč Nymburka, nyní hvězda norského Stjernenu David Hnát.
"Chtěl s námi jenom potrénovat. Zítra jede zpátky do Norska, kde má s klubem ještě dvouletou smlouvu," vysvětlil vedoucí družstva Jaroslav Vlasák. Do přípravy se zapojily i nové posily obránce Pavel Kříž a útočník Martin Šimek. Nechybělo ani několik juniorů Nymburka. V bráně byl tradičně Pavel Kremina a další brankář, Slovák Andrej Kališ, je v Nymburce zatím jen na zkoušku. Naopak chyběl Jaroslav Sirotek, který je po operaci kolene a do přípravy se vůbec nezapojil Nikola Langer, který z pracovních důvodů ukončil kariéru. Přestože borci polykali náročné tréninkové dávky, stačili v malých přestávkách i vtipkovat.
"Mě nefoť, já už tam být nemusím. Už jsem na to starý," vyhýbal se fotoaparátu zkušený brankář Pavel Kremina.
"Mě můžeš vyfotit třeba tady s Vencou. Ještě nemám z Nymburka žádnou fotku," smál se Radek Jágr a zapózoval s kanonýrem týmu Václavem Lukešem. Zároveň vyvrátil, že by si na dres pro příští sezonu nechal našít číslo 68, které nosí jeho slavnější jmenovec Jaromír.
"Máš smůlu, stejně jsem ti ho tam napsal," přidal se vedoucí družstva Vlasák, který potvrdil, že bude mít Nymburk nové dresy.
"Měníme je po dvou letech. Nové budou mít samozřejmě žlutomodré barvy, jejich design budou moct diváci vidět při prvním mistrovském zápase s Havlíčkovým Brodem," prozradil Vlasák.
A s jakým číslem se představí nové posily? Kříž bude mít dvojku a Šimek osmdesát jedničku. Nové číslo si vzali i Lukáš Král s Josefem Malým, kteří přišli v průběhu loňské sezony a hráli s tím, co na ně zbylo. Král bude hrát s osmadvacítkou, kterou měl kdysi v Nymburce a později i v Mladé Boleslavi, Malý si vzal šedesátku, tu nosil v Kolíně. Číslo si změnil Martin Krejčík, který bude nosit dvanáctku. Měl ji totiž od svého začátku v Nymburce a v minulých dvou letech nosil osmdesát jedničku. Brankářská dvojka, o které není ještě rozhodnuto, bude nosit číslo třicet. Nymburští budou trénovat každé pondělí, úterý, čtvrtek a pátek. První přípravný zápas hraje Nymburk doma 12. srpna s pražskou Kobrou. Sezonu začně 18. září doma s Havlíčkovým Brodem.

JAKÉ BUDOU MÍT ČÍSLO?

brankáři

1 Pavel Kremina
30 2. brankář

obránci

25 Jiří Kos
2 Pavel Kříž
26 Miroslav Zeman
24 Milan Kosejk
12 Martin Krejčík
7 Pavel Bartoníček

útočníci

32 Radek Jágr
8 Jaroslav Sirotek
40 Václav Lukeš
28 Lukáš Král
13 Václav Dvořák
60 Josef Malý
23 Martin Turinský
81 Martin Šimek
21 Aleš Lipták


Převzato z Nymburského deníku. Autor Tomáš Koníček
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace