Hokejisté Nymburka ztrapnili Kolín v 1. minutě!

25. 10. 2010

Diváci, kteří přišli na nedělní hokejové derby o minutu později, měli smůlu. V čase 1.05 svítilo na ukazateli neuvěřitelné skóre 3:0!

V čase 0.29 poprvé rozvlnil síť Václav Dvořák. Hosté se nestihli vzpamatovat a v čase 0.54 je znovu potrestal Marek Zadina. Ihned po buly dokonal zkázu Kolínských Karel Vacek a z hlediště se začalo ozývat „deset, deset!“

Zkoprnělí hosté si vzali time out a vystřídali gólmany. „Nechat si dát v první minutě tři góly, to je opravdu známka punku,“ komentoval situaci jeden z domácích fanoušků. Hra se pak na chvíli uklidnila a v páté minutě se probrali i něvěřícně zírající kolínští fandové.

Hezké útočné akce ale nadále předváděli domácí. V sedmé minutě nezužitkovali nájezd dva na jednoho, v jedenácté minutě zlikvidoval Sirotkovu šanci kolínský gólman. V šestnácté minutě měli ve vlastním oslabení šance Liška a Dvořák, ale druhý jmenovaný nezavěsil do odkryté branky. Kolínští se přece jen dočkali v 17. minutě, kdy snížili na 1:3.

Jenže hosty to neprobudilo. V druhé třetině se nechal vyloučit útočník Skokan a v čase 5.21 zvýšil bombou od modré David Sem – 4:1. Pak hráli přesilovku hosté, ale nymburský gólman Robin Blažíček přiváděl svými zákroky hostující hráče k zoufalství. V čase 12.00 se pro změnu nechal vyloučit kolínský Procházka a Nymburským stačilo pouhých sedm vteřin ke zvýšení náskoku. Postaral se o to Martin Šimek – 5:1. Nymburští hráči si užívali jasné převahy. Ve 14. minutě po nájezdu zprava rozezněl tyč kolínské branky Jakub Klíma a o minutu později neskončil gólem pokus Marka Zadiny. V šetnácté minutě hosté snížili na 5:2 . V osmnácté minutě pak jel sám na nymburskou branku kapitán hostů Josef Malý, ale Blažíček a faulující obránce Sem komplikace nepřipustili.

Na začátku závěrečného dějství přidal v přesilovce svůj druhý zásah v zápase Karel Vacek a bylo definitivně rozhodnuto – 6:2. Padly ještě další čtyři branky, po dvou na obou stranách a tak se divoké skóre zastavilo na výsledku 8:4. „Jsem rád, že přišlo tolik diváků, hrálo se v báječné atmosféře. Celý týden jsme se na zápas připravovali a chtěli jsme na ně vlétnout. Že ale povedem po první minutě 3:0, to nás mile překvapilo,“ hodnotil trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Převzato z Nymburského Deníku, Autor: Miroslav S. Jilemnický