1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Hokejisté poprvé na ledě

04. 08. 2015

V pondělí v podvečer se sešli nymburští hokejisté poprvé při tréninku na ledové ploše.

Dvacítka hokejistů se proháněla na ledě sedmdesát pět minut a na některých hráčích byla v závěru tréninku vidět patrná únava. „Ze začátku se chceme zaměřit především na nabírání fyzické kondice. To znamená hodně bruslení a pak postupně budeme přidávat i herní nácviky,“ prozradil plán přípravy trenér Nymburka Pavel Bičiště. V přípravném období odehraje Nymburk celkem šest zápasů. Tři srpnová utkání odehrají nymburští na ledě soupeřů. Na začátku září se pak představí v odvetách na domácím kluzišti. „Máme tu pár nových kluků, tak je v přípravě vyzkoušíme abychom viděli s kým můžeme počítat a koho si v kádru necháme,“ pronesl Bičiště. Brankářská dvojice Brázdil - Matoušek zůstala nezměněna. Známými tvářemi na tréninku byli: Král, Stehlík, Kříž, Rittig, Šimek, Protivný, Bičiště, Eis, Knesl, Pokorný. Znovu se pere o dres Pácal, který vloni končil sezónu v Kutné Hoře. Na tréninku byl také Brzák, který ovšem možná zamíří do nižší švédské ligy. Už vloni se na dva zápasy objevil v sestavě Nymburka Jakub Kuzďas. Mezi nové tváře, které bojují od dres Nymburka patří: Jakub Loučka (naposledy Klášterec), Dominik Barbora (Tábor),  Jan Jindra, Jan Smejkal (oba juniorka Hvězda Praha), Marek Homolka (jun. Letňany), Jan Paťák (jun. PZ Kladno), Evžen Bašus (jun. Benátky). V týmu by se také mohl objevit Petr Mocek, který v minulosti nakouknul v několika týmech do extraligy a který od letošní sezóny působí jako kondiční trenér v extraligových Pardubicích. Podle slov trenéra Pavla Bičiště by i nadále měla pokračovat spolupráce s královéhradeckou juniorkou.

Do tréninku se nezapojili Cicvárek s Velechovským, kteří v Nymburce skončili a měli by hrát krajský přebor za Poděbrady. Chyběl také zraněný Dulovec, který se zotavuje z oprerace kolena.

Přípravné zápasy:
čtvrtek 20. srpna Jablonec – Nymburk
úterý 25. srpna Kolín – Nymburk
čtvrtek 27. srpna Trutnov – Nymburk
úterý 1. září Nymburk – Jablonec
čtvrtek 3. září Nymburk – Trutnov
středa 9. září Nymburk - Kolín.

První mistrovské utkání se hraje v sobotu 12. září doma proti Řisutům.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace