1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejisté vstupují do play off. Narazí na Kolín

14. 02. 2011

Týmy Nymburka a Kolína mají v letošní sezoně druhé ligy vyrovnanou bilanci. Dvakrát vyhráli Nymburští, dvakrát kolínští hokejisté.

V neděli skončila 36. kolem základní část druhé hokejové ligy. Prvních osm týmů postoupilo do play off, které začíná v úterý prvními zápasy. Dvojice pro play off jsou: Jindřichův Hradec – Žďár, Benešov - Trutnov, Kolín – Nymburk a Milevsko – Pelhřimov.
První kolo play off se hraje na dva vítězné zápasy. První a případný třetí zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části, druhé utkání se hraje na ledě hůře umístěného týmu. Hracími dny jsou úterý, čtvrtek a sobota.
Derby? Výborná zpráva pro oba tábory
Nymburk nakonec skončil po základní části na šestém místě. Do play off tedy vyfasoval regionálního rivala z Kolína. Pro fanoušky obou týmů výborná zpráva. Čekají se plné stadiony a skvělá atmosféra. Bude to derby, boj na ostří nože. Ani jeden tým nebude chtít prohrát a skončit hned v prvním kole. Rivalita mezi kluby je veliká.
Oba týmy se letos utkaly ve čtyřech vzájemných zápasech. Každý vyhrál dvakrát a pokaždé doma. Na ledě soupeře nedokázalo bodovat ani jedno mužstvo. Celkově to bude třicáté sedmé derby ve druhé lize. V play off ovšem vůbec první. Celková bilance je velmi vyrovnaná. Sedmnáctkrát se radoval z vítězství Nymburk, jedno utkání skončilo nerozhodně a osmnáctkrát odešli z ledu jako vítězové kolínští hokejisté.
Nymburk pojede do Kolína v plné sestavě. Jediný otazník visí nad startem obránce Davida Müllera. „Uvidíme, jestli nepojede s Benátkami do Znojma. Jinak budeme komplet. Chybět nebude Blažíček ani Zadina,“ hlásí trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Bereme s sebou čtyři kompletními útoky. Uvidíme, jak to komu půjde, jestli někdo nepodlehne atmosféře. Podle toho budeme reagovat,“ dodává.
Bičiště: Cíl je jasný. Chceme vyhrát
Nymburk jede do Kolína s jasným cílem. „Chceme vyhrát,“ hlásí nymburský kouč. „Musíme chytit začátek. Letos byly vždy první dvě třetiny vyrovnané, v poslední části jsme chybami přišli o naději na dobrý výsledek,“ ví Bičiště. „Velkou roli bude hrát disciplína a obranná činnost. Musíme včas kolínské hráče pokrývat,“ dodává.
Bednář: Vidím to tak padesát na padesát
Kozlové sice skončili po základní části na třetím místě, o osm bodů před Nymburkem, ale jako favorit se necítí. „Základní část jsme odehráli velmi slušně. Play off je ale úplně jiná soutěž. Rozhoduje tam spousta věcí. Zranění hráčů, může odejít forma. Vidím to tak padesát na padesát,“ podotkl trenér Kozlů Stanislav Bednář.
„Soupeře jsme si nevybírali. Pořád jsem říkal, že je mi jedno s kým budeme hrát. Že je to právě Nymburk, je dobré určitě pro fanoušky a takový ten správný náboj série,“ přiznal trenér Bednář.

Fanoušci obou táborů se tedy mají na co těšit.

Vzájemné zápasy
Kolín – Nymburk 4:1
Nymburk – Kolín 8:4
Kolín – Nymburk 3:1
Nymburk – Kolín 5:3

Program 1. kola
1. zápas: Kolín – Nymburk (úterý 15. února, 18.00).
2. zápas: Nymburk – Kolín (čtvrtek 17. února, 18.00).
Příp. 3. zápas: Kolín – Nymburk (sobota 19. února, 17.00).

Dvojice pro play off
Jindřichův Hradec (1) - Žďár nad Sázavou (8)
Benešov (2) - Trutnov (7)
SC Kolín (3) - NED Hockey Nymburk (6)
Milevsko (4) - Pelhřimov (5)
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace