1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejisté vyjeli poprvé na led.

31. 07. 2007

V pondělí 30. července se nymburští hokejisté sešli na prvním tréninku.

Pod vedením trenéra Petra Zbírala a jeho asistenta Petra Hakena se na ledě prohánělo 20 hokejistů. Mezi nimi byly obě avizované posily Jan Vondrlík z Vrchlabí a Pavel Prachař z Chrudimi a také dva ruští hokejisté. „Jsou to mladí kluci, kteří tu jsou na zkoušku. Jeden je věkem ještě junior a druhému je teprve devatenáct let,“ řekl na adresu ruských hráčů prezident klubu Tomáš Netík. Na tréninku se také objevil Zdeněk Vimi z Mladé Boleslavi, nymburský junior Vlach a po zranění se vracející Václav Fišer. Návrat do sestavy ohlásil Jaroslav Sirotek, ten však ještě v pondělí chyběl. Chyběl také brankář Kremina, který se vrací z dovolené a Martin Dulovec, který by rád zkusil štěstí ve Francii.
Další hráči, kteří trénovali: Matoušek, Krejčík, Zeman, Kos, Bartoníček, Dvořák, Nýč, Šimek, Jágr, Ludvík, Lipták, Turinský, Martinec.
Petr Culka trénuje s Berounem a Pavel Kříž s Chrudimí. „Místo Culky by měl přijít ze Sparty jeden obránce na střídavý start. Situace okolo Pavla Kříže ještě není dořešená.“ Prozradil Netík. Pavel Kříž absolvoval celou letní přípravu v Chrudimi, ovšem po soustředění Chrudimi ve Dvoře Králové je na soupisce zraněných.
„Během srpna ještě vyzkoušíme několik dalších hráčů a uvidíme jak nakonec bude kádr vypadat“ dodal Netík.
Ten by si pro letošní sezónu přál uhrát lepší výsledek než vloni. „Po neúspěšné sezóně chceme letos rozhodně do play off a tam uhrát nějaký dobrý výsledek. Chceme diváka přitáhnout zpátky na hokej. Ve spolupráci s pivovarem jsme připravili akci, že na každé domácí utkání bude mít návštěvník pivo zdarma.“
První tréninkové utkání absolvuje Nymburk už tuto neděli proti německému týmu Heilbronner Falken (Heilbronnerští sokolové; der Falke - sokol)  http://www.heilbronner-falken.de/, který postoupil z německé Oberligy do 2. Bundesligy (obdoba naší 1. ligy). „Bude to opravdu tréninkový zápas, vždyť předtím budeme jen čtyřikrát na ledě,“ uvedl Netík. Dalších 8 přípravných zápasů bude následovat.
Na nymburském zimním stadionu se však nebude připravovat na novou sezónu jen domácí tým. 16. srpna se zde v rámci Tipsport Hockey Cupu představí úřadující mistr HC Sparta Praha, který nastoupí v repríze dubnového finále proti HC Moeller Pardubice. Vstupné na tento zápas bude 50 Kč. Na konci srpna se pak ještě v Nymburce utkají v přípravném zápase HC Bílí Tygři Liberec proti BK Mladá Boleslav. 

Přípravné zápasy
1.příprava neděle   5.srpna 17.00 Nymburk - Heilbronner falken (SRN)
2.příprava úterý   14.srpna 18.00 Jablonec - Nymburk
3.příprava čtvrtek 16.srpna 18.00 Roudnice - Nymburk
4.příprava úterý   21.srpna 18.00 Nymburk - Jablonec
5.příprava čtvrtek 23.srpna 18.00 Nymburk - Roudnice
6.příprava úterý   28.srpna 18.00 Kobra Praha - Nymburk
7.příprava čtvrtek 30.srpna 18.00 Nymburk - Kolín
8.příprava čtvrtek  6.září  18.00 Kolín - Nymburk
9.příprava úterý
   11.září  18.00 Nymburk - Kobra Praha

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace