1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejová letní příprava

15. 06. 2012

Do srpna budou hokejisté nymburského A-týmu na ledě příležitostně, věnují se však neméně tvrdé přípravě "na suchu".

Jak důležitá je pro hokejistu letní příprava?
Z letní přípravy těží hráči celou další sezonu. Ten, kdo se letní přípravě tolik nevěnuje, na to doplatí.  My teď trénujeme čtyřikrát v týdnu, kdo chodí třeba jen dvakrát, to buď dožene, nebo vyhoří. Hráč druhé pětky pak může spadnout třeba do čtvrté. Jak se kdo letní přípravě věnoval, nebo nevěnoval, je znát už první týden na bruslích v srpnu.
Jak často v létě trénujete?
Letní příprava probíhá v květnu a v červnu. V červenci je volno, v srpnu už vjedeme na led. Trénujeme čtyřikrát týdně po dvou hodinách . Tréninky jsou povinné s přihlédnutím k tomu, že každý má kromě hokeje své povinnosti, chodí do práce. Teď se někteří kluci třeba museli učit k maturitě. Hráči ale trénují individuálně sami.
Jaký je program letní hokejové přípravy?
První měsíc se nabírá objem, pak přecházíme na trénink rychlosti. Letos jsme se vyloženě zaměřili na dolní končetiny. Trend jde pořád dopředu. Co se cvičilo za mě, se dnes již nedělá. Využíváme bosu nebo velké míče, o tom se nám mohlo dřív jen zdát.
Jinak zařazujeme klasicky běhání, posilování, trénujeme vytrvalost a další pohybové činnosti. Využíváme posilovnu, chodíme do tělocvičny, kde se dělají kruhové tréninky, pro zpestření si zahrajeme nějaké míčovky nebo fotbálek. Pořád běhat a cvičit nejde. Pravidelně jezdíme na kolech.
Na led tedy přes léto moc nechodíte...
Příležitostně, když je volná ledová plocha. Led bývá většinou plně obsazený. Začínají sem najíždět různá soustředění a kempy. Pro nás je to na druhou stranu odpočinek po celé sezoně na ledě.
Třetím rokem jezdíme dračí lodě. Minulou sobotu byly závody. V posádce pádlovali hlavně současní a bývalí nymburští hokejisté. Při tom všem běhání a dřině je to pro nás příjemná změna. 

převzato z časopisu 5+2dny, autorka Erika Bebutová

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace