1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejové play off startuje v sobotu od 17 hodin s Děčínem

28. 02. 2015

I přesto, že Nymburk skončil v tabulce hůře než Děčín, první zápas hraje doma kvůli krasobruslařským závodům na ledě soupeře. A JE TO TADY. Druholigoví hokejisté Nymburka vstupují dnes do bojů v play off. V prvním kole se střetnou s celkem Děčína. Kde se zastaví jejich cesta?

Je to tady! Boj 
o konečné umístění a možnost zahrát si o postup do druhé nejvyšší soutěže právě startuje.
V sobotu v prvním zápase play off vyzve na domácím zimním stadionu tým Nymburka soupeře z Děčína. V konečném pořadí základní části skončily oba celky hned za sebou: Děčín na 8. a Nymburk na 9. místě.
Podle pravidel by měl tedy lépe umístěný tým v tabulce hrát první zápas doma. Jenže samotní Děčínští požádali 
o změnu. „V sobotu se totiž konají v Děčíně krasobruslařské závody, a tak se úvodní duel místo Děčína hraje 
v Nymburce. Stejně tak bude pořadatelství vyměněno i ve druhém zápase v pondělí. To se naopak místo v Nymburce bude hrát v Děčíně. Dále pokračuje play off v původním rozpisu. Třetí zápas se tedy bude hrát ve středu v Děčíně, případný čtvrtý zápas v pátek v Nymburce a případný pátý rozhodující zápas v neděli 
v Děčíně," řekl prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík. Série se hraje na tři vítězná utkání.
Forma domácích je tak trochu otazníkem. V posledním zápase základní části si odvezli po divokém průběhu utkání dva body z ledu jihočeského Vajgaru Jindřichův Hradec po vítězství 7:6 v prodloužení. Přitom v zápase plném zvratů vedl Nymburk už 3:0, ale také 3:6 prohrával.
Tým Děčína je pozoruhodným úkazem závěru základní části. Zatímco ještě v půlce ledna okupoval poslední příčku, od té doby vyhrál devětkrát za sebou, z toho osmkrát za tři body. Je tedy v neskutečné formě a Nymburk čeká přetěžký úkol.
Při nejčernějším scénáři je také možné, že sobotní zápas může být posledním utkáním Nymburka na vlastním ledě
v této sezoně. Série se totiž hraje na tři vítězná utkání 
a pokud by Děčín uspěl dnes 
v Nymburce a poté dvakrát na vlastním ledě, sezona by pro Nymburk velmi rychle skončila. To si však nikdo z Nymburských fanoušků zatím nechce připustit.
Možná trochu zmatené jsou také sázkové kanceláře, které vypisovaly kurzy i na zápasy 
v základní části. V pátek krátce po poledni však kurz na sobotní zápas měla vypsaný pouze Fortuna, a to ještě zmateně. Jako domácí tým totiž uvádí Děčín, takže ani na takto vypsané utkání se vsadit nedá. Dá se ovšem vsadit na celkový postup, kde je podle očekávání favorizován severočeský tým. Na jeho postup je vypsán kurz 1,4, zatímco na postup Nymburka kurz 2,52.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Miroslav Salám Jilemnický

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace