1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejový pohár letos bez účasti nymburského klubu

24. 01. 2002

Bez hokejistů Nymburka bude 2. a 3. února odstartován třetí ročník domácí pohárové soutěže Tipsport Hockey Cup. V minulém ročníku poháru veleúspěšný tým se rozhodl, že soutěž v letošním roce vynechá.

Bez hokejistů Nymburka bude 2. a 3. února odstartován třetí ročník domácí pohárové soutěže Tipsport Hockey Cup. V minulém ročníku poháru veleúspěšný tým se rozhodl, že soutěž v letošním roce vynechá. "Nemyslím si, že by po sportovní stránce byla pro nás pohárová soutěž letos přínosem," řekl prezident klubu Tomáš Netík, když zdůvodňoval nymburské ne soutěži. Druhé předkolo se hraje 2. a 3. února, v případě postupu do prvního předkola bychom museli na led 15. nebo 16. února, tedy v termínu druholigového play off. Nechceme tříštit síly, naším cílem je něco uhrát ve vyřazovací části ligy." Netík očekává, že podobná rozhodnutí učinní i další kluby s ambicemi uspět v play off. "Termínová listina je hodně nahuštěná, hráči potřebují čas na regeneraci sil. Pohár termínovou listinu pořádně zkomplikoval." Nymburku poslední pohárová sezona sedla, dokráčel až do 1. kola, v němž po statečném výkonu vypadl s úřadujícím mistrem extraligy pražskou Spartou. Letos ale myslí víc na druhou ligu, v níž má šanci poprvé postoupit do play off.
S pohárovou soutěží to vůbec letos dlouho vypadalo, že se kvůli nedostatku peněz neuskuteční. Hokejovému svazu se ale v hodině dvanácté podařilo sehnat sponzora a soutěž udržel. "Rozesíláme přihlášky do klubů. Los bude hotov až podle toho, kolik a které kluby se přihlásí," řekl v pondělí dopoledne svazový funkcionář Stanislav Šampalík, který má řízení soutěže v kompetenci. Jakoby už předem tušil, že klubům svazová "rychlovka" nebude moc při chuti.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace