1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejový svaz potvrdil, že Trutnov 2. ligu hrát nebude. Klub musí do krajského přeboru.

18. 07. 2012

V nové hokejové sezóně Trutnov nebude hrát druhou ligu. Svaz dnes klubu písemně potvrdil, že kvůli nezaplacenému startovnému nebude zařazen do soutěže a upřesnil důvody, které ho k tomu vedly. článek převzat z webu Trutnovinky.cz

Oddílu tak nyní zbývá jediná možnost - přihlásit se do krajského přeboru, soutěž vyhrát a vybojovat druhou ligu v následné kvalifikaci.
Trutnov nezaplatil startovné pro druhou ligu ve dvou termínech - 25. května ani 10. června. Nedostal prý od svazu včas příslušné informace. Částku 20 tisíc korun uhradil až 20. června, což ale bylo podle vedení českého hokeje pozdě. Proto klub do soutěže nepustí. Klubu nepomohl ani dopis sepsaný právníkem. "Rozhodnutí Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) je správné a předpisům ČSLH odpovídající. Výkonný výbor vyvinul pro zhojení nedostatků při plnění povinností klubu spojených s účastí jeho družstva v příslušné soutěži daleko větší úsilí, než je povinen a než vyvinul samotný klub," napsal oddílu generální sekretář svazu Martin Urban.
Vedení trutnovského hokeje s takovým tvrzením a písemným sdělením svazu nesouhlasí. "Je to arogantní a lživé rozhodnutí," řekl předseda klubu Zdeněk Poul. Dál spoléhá na právníky a hrozí žalobou. Chce dát soudu návrh na předběžné opatření, tedy nezahájení druhé ligy. "Soudy to ale zřejmě nestihnou vše projednat, proto budeme muset začít v krajském přeboru," uvedl Poul.
Klub už se podle něj do přeboru přihlásil a počítá i nadále s většinou hráčů svého současného kádru. "Pokusíme se soutěž vyhrát a druhou ligu vybojovat. Jsme na tom domluveni se zhruba osmdesáti procenty hráčů současného kádru a s většinou partnerů klubu," dodal Zdeněk Poul. Na postup je nutné vyhrát krajský přebor, zvládnout kvalifikaci nebo případně baráž. Letos se jí za Hradecký kraj zúčastnilo HC Vrchlabí, ale v jejím průběhu bylo vyloučeno za neoprávněný start hráče Červy.

autor článku Pavel Cajthaml, převzato ze serveru: Trutnovinky.cz
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace