1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hvězdy NHL v Nymburce.

01. 08. 2008

Martin Ručinský a David Výborný, kteří ještě vloni brázdili ledové plochy v severoamerické NHL se už v úterý 5. srpna od 18:00 představí v nymburské hokejové hale.

 V rámci letního Tipsport cupu totiž Sparta Praha přivítá v Nymburce extraligového nováčka Mladou Boleslav.
„Pro nymburského fanouška by to být svátek hokeje,“ říká prezident klubu Tomáš Netík. A má pravdu. Sparta Praha totiž neposílila před novou sezónou jen o největší hvězdy extraligy Ručinského s Výborným. Z Finska, kde s Kärpätem Oulu vyhráli mistrovský titul, se vrátili Michal Broš a Ondřej Kratěna, kteří v minulosti také oblékali reprezentační dres a účastnili se mistrovství světa. Navíc ve Spartě zůstali další vynikající hráči jako Petr Ton, Tomáš Netík ml., nebo Jakub Langhammer, který v sezóně 2004-2005 odehrál 20 zápasů za Nymburk.
Sparta Praha by oproti prvnímu přípravnému zápasu, který prohrála s Chomutovem 0:2, měla proti Mladé Boleslavi nastoupit v plné síle včetně zámořských posil. „Bude to první utkání, ve kterém se Ručinský s Výborným představí českým fanouškům. Pro hokejové příznivce z celé republiky je to velké událost a na zápas by měly dorazit i televizní štáby všech tří veřejnoprávních stanic,“ prozradil Netík.
Utkání bude také prestižní záležitostí pro extraligového nováčka Mladou Boleslav. Boleslav v čele s novým trenérem Jiří Šejbou a kapitánem Richardem Králem, nebude chtít nechat kůži lacino. Z Boleslavi do Nymburka je to kousek a na utkání tak dorazí velké množství boleslavských fanoušků, kteří budou chtít vidět, jak se jejich tým „popere“ s hvězdným týmem Sparty. Podle posledních informací by měl za Mladou Boleslav chytat Jaroslav Jágr, který v loňské sezóně hájil branku Nymburka.           

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace