Jak probíhala letošní sezóna?

05. 02. 2005

Ještě před začátkem sezony opustil kádr Nymburka loni nejproduktivnější hráč David Hnát. Zamířil do Stjernenu, který hraje nejvyšší norskou soutěž.

Tým před prvním kolem opustili také náhradní gólman Pokorný a obránce Neugebauer. Oba uvedli jako důvod svého konce pracovní zaneprázdnění.
V prvním utkání nové sezony Nymburk remizoval před domácím publikem s Děčínem 1:1.
Hned v druhém kole si Nymburk zahrál derby. Z Benátek si odvezl jeden bod za remízu 1:1.
První výhru si Nymburk zajistil ve třetím kole proti pražské Kobře, kterou porazil 4:0.
V osmém kole Nymburk vyhrál na ledě pražské Hvězdy 8:1 a poprvé v historii se dostal na první místo průběžné tabulky II. ligy.
V devátém kole proti Sokolovu se v sestavě naposledy objevil Jan Černý, v minulosti kanonýr týmu. Kvůli přetlaku v sestavě ohlásil konec s hokejem.
Přímí souboj o první místo s Jabloncem Nymburk zvládnul. Na soupeřově ledě zvítězil díky hattricku Sirotka a čistému kontu Kreminy 3:0.
Až v prvním kole odvet poznal Nymburk porážku. Uštědřil mu ji na svém ledě Děčín, který vyhrál 5:1.
Osmnácté druholigové derby mezi Nymburkem a Benátkami vyhráli na svém ledě Nymburští 4:2. Benátky tak ani na devátý pokus v Nymburce nezískaly ani bod.
V 15. kole Nymburk poprvé prohrál před domácím publikem. Všechny body si za výhru 3:2 překvapivě odvezly Louny, jeden z nejslabších týmů soutěže. Nymburk to stálo první pozici.
V 18. kole se na ledě opět objevil útočník Jan Černý. Tentokrát však oblékl dres Kolína a svoji premiéru okořenil i gólem do sítě Strakonic.
Ve 21. kole nastoupil proti Jablonci v dresu Nymburka Lukáš Král, který se po pěti letech vrátil přes Písek z Mladé Boleslavi. V utkání se uvedl jednou asistencí.
Nymburk skončil po základní části na druhém místě a tak "vyfasoval" do nadstavby Hvězdu Praha, Sokolov, Kobru Praha, Děčín, Klášterec a Jablonec.
Nymburský kádr opustili útočníci Jakub Langhammer a Daniel Volráb. První jmenovaný zamířil do prvoligové Opavy, Volráb oblékl dres konkurenčího Děčína.
Nymburk bojoval ve 27. kole o druhé místo s Kláštercem. Na domácím ledě ale přesvědčivě vyhrál 4:0.
Ve 28. kole prohrál Nymburk V Jablonci 4:5 a spadl na třetí místo, hned v následujícím zápase se ale na druhou pozici vrátil.
Kádr posílili útočníci Lukáš Handlovský z Juniorů Sparty a Zdeněk Vanc z Písku. Na střídavý start získal Nymburk ještě obránce Matěje Cunika (J Sparta) a brankáře Michala Valenta (J Sparta). Tým naopak opustil obránce Jiří Drtina.
Velký rozruch způsobil odchod Josefa Skořepy, druhého nejlepšího střelce týmu. Kvůli neshodám s prezidentem klubu ukončil hokejovou kariéru. Zájem o něj však projevily konkurenční Benátky.
Až v poslední třetině se Nymburk zachránil od blamáže. Proti osmému Sokolovu prohrával po čtyřiceti minutách na svém ledě 2:0. Nakonec ale vstřelil čtyři góly a vyhrál.
Nymburk prohrál na ledě pražské Kobry 2:5, poté i doma v prodloužení s Děčínem 1:2pp a klesnul na třetí místo.
V zápase s Děčínem nastoupili v dresu Nymburka nové posily z Kolína - Josef Malý a Michal Petrák. Malý dokonce vstřelil jedinou branku Nymburka a prosadil se i v Klášterci, kde Nymburk vyhrál 2:1 v prodloužení.
Dlouhodobou část zakončil Nymburk výhrou 4:0 nad Jabloncem. Do hry se poprvé zapojil slovenský brankář Michal Valent a hned vychytal čisté konto.