1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Je to padesát na padesát, říká elitní nymburský střelec Lukáš Král

28. 02. 2015

Vstupují do nové části sezony. Vždy se tak totiž mluví o play off. A podle toho, jak tým dopadne ve vyřazovací části, se posuzuje úspěch celé sezony. Druholigoví hokejisté se v prvním kole střetnou s celkem Děčína. Série hraná na tři vítězné duely začíná v sobotu.

A JE TO TADY. Druholigoví hokejisté Nymburka vstupují dnes do bojů v play off. V prvním kole se střetnou s celkem Děčína. Kde se zastaví jejich cesta?
Nymburk, ačkoli skončil na devátém místě, začne na svém ledě. V sobotu od 17 hodin. To proto, že v Děčíně se konají krasobruslařské závody. „Domácí prostředí v prvním utkání je pro nás výhoda. Je to dobře. Ale na druhou stranu my stejně musíme vyhrát v Děčíně, pokud chceme uspět," řekl trenér nymburského týmu Pavel Bičiště.
Jeho mužstvo usilovalo až do posledního kola o osmé místo. To se ale nepodařilo. „Chtěli jsme začínat doma, takže to byl náš cíl. Hlavně v závěru soutěže jsme se na to soustředili," uvedl nymburský kormidelník.
Série sice začíná za stavu nula nula. Ale podle posledních zápasů se do role mírného favorita dostává Děčín. Ten vyhrál posledních devět střetnutí v řadě. „Je to naprosto vyrovnané, padesát na padesát. Děčín je podobný tým jako jsme my. Mají teď asi dobrou formu, když vyhrávali poslední zápasy, ale jinak je to podle mě vyrovnané," myslí si před prvním zápasem play off elitní nymburský střelec Lukáš Král, který vyhrál kanadské bodování po základní části skupina Západ. Na svém kontě má čtyřicet čtyři bodů za šestnáct gólů a dvacet osm asistencí.
Jen pouhé tři body za ním je útočník Děčína Jaroslav Hašek, který nastřílel sedmnáct gólů. To je jeden z nejnebezpečnějších hráčů soupeře. „Mají zkušené hráče jako jsou Hašek, Oliverius nebo Volráb. Na ty si musíme dát asi největší pozor, od nich hrozí největší nebezpečí," varuje spoluhráče nymburský kapitán Král.
Forma děčínského mužstva ale nijak neznervózňuje ani kouče Nymburka. „V prvním zápase u nich jsme vyhráli čtyři nula. Tam soupeř nepodal tak dobrý výkon. Pak ale do jejich týmu začali přicházet hráči z Ústí nad Labem a zvedli se. O tom svědčí i jejich dlouhá série výher. Ta ale jednou musí skončit, nejde jen pořád vyhrávat. Snad je načapeme," přeje si Bičiště. „Play off je úplně něco jiného. Je otázkou, zda přijedou všichni jejich hráči, kteří hráli na konci soutěže. Uvidíme, s čím k nám přijedou," dodal trenér Nymburka.
Jak už bylo řečeno, v prvním zápase se vyměnilo pořadatelství. Stejně tak bude vyměněno i ve druhém zápase v pondělí. To se naopak místo v Nymburce bude hrát v Děčíně. Dále pokračuje série v původním rozpisu. Třetí zápas se tedy bude hrát ve středu v Děčíně, případný čtvrtý zápas v pátek v Nymburce a případný pátý rozhodující zápas v neděli v Děčíně.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace