1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Jiří Zelenka a Jaroslav Nedvěd míří do Nymburka

10. 09. 2008

Prezidentovi nymburského hokejového klubu Tomáši Netíkovi se povedl husarský kousek, když těsně před začátkem nového ročníku 2. ligy získal dvě veliké posily. Do týmu Nymburka totiž přivedl obránce Jaroslava Nedvěda a útočníka Jiřího Zelenku, dva bývalé extraligové hráče Sparty Praha. (Doplněn článek a fotky)

„Na jejich přestupu jsem se dohodl s generálním manažerem Sparty Petrem Břízou v úterý pozdě večer. Nyní řešíme všechny náležitosti tak aby za nás mohli už v neděli v Klatovech nastoupit,“ uvedl Netík.
Jaroslav Nedvěd (1969) bratr slavnějšího Petra okusil extraligový dres Sparty již v sezóně 1990/1991. V extralize nastupoval i za Olomouc a Liberec, zahraniční angažmá si vyzkoušel ve finské Hämeenlinně, slovenské Bratislavě a Žilině. Na několik zápasů nastoupil i v Nižněkamsku v ruské nejvyšší soutěži. Zahrál si i asijskou ligu za Anyang Halla Winia. Loňskou sezónu začal v dresu Sparty Praha. Po odehrání 29 zápasů, strávil zbytek sezóny ve slovinské Jesenici.
Jiří Zelenka (1972) patřil od roku 1992 do roku 2003 do základního kádru Sparty Praha. Po angažmá ve finském Blues Espoo, německém Freiburgu a dvoluetém působení v Plzni se v sezóně 2007/2008 ještě vrátil na 29 zápasů do Sparty. Konec sezóny pak dohrával v prvoligové Kometě Brno. Netík si od Zelenky slibuje především góly. „Jiří Zelenka je historicky nejlepším střelcem Sparty. Je to hráč, kterému nečiní problém vstřelit branku a věřím, že se mu ve střílení branek bude dařit i v Nymburce,“ říká Netík. „Tato dvojice hráčů by měla mít obrovský přínos nejen na ledě, ale i v kabině. Jsou to hokejisté, kteří mají chuť vyhrávat a mladí hráči se od nich budou moci hodně naučit,“ dodává.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace