Jsou to příjemné tři body, mnul si spokojeně ruce kouč Bičiště

08. 01. 2012

Výborně vstoupili do nového roku druholigoví hokejisté Nymburka. Ve svém prvním letošním zápase totiž zvítězili na ledě Chotěboře 7:4. „Jsou to příjemné tři body ze hřiště soupeře,“ načal hodnocení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Chotěboř se sice v tabulce nachází na předposledním místě, ovšem bylo jasné, že před domácími fanoušky se budou domácí chtít ukázat. „Věděli jsme, že v posledním zápase si Chotěboř odvezla jedenáct gólů z Trutnova, a tak jsme čekali, že na nás vyrukují s dobrou obranou,“ předpovídal Bičiště.
Nymburk se přesto dostal v první třetině dvakrát do vedení, jenže domácí dokázali dvakrát vyrovnat. „Obě branky jsme domácím darovali vlastními chybami,“ rozčiloval se Bičiště. Až na třetí branku, která padla chvilku před první sirénou, nedokázali domácí odpovědět. A tak šli hosté do kabiny s jednobrankovým vedením. Ve druhé části pak Nymburk přidal další dvě branky, dostal se do vedení 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. „Pak ale přišla naše hluchá dvouminutovka, ve které jsme dvakrát inkasovali a domácí byli rázem v zápase,“ popisoval hostující trenér.
Do třetí třetiny šli tedy domácí pouze s jednobrankovým mankem. „Úkol pro třetí třetinu byl jasný. Hrát poctivě zezadu. Celý zápas jsme hráli na čtyři lajny a chtěl jsem, aby si to vítězství vybojovali všichni hráči.“
A to se nakonec hostům povedlo. V poslední třetině se totiž trefil Weiss a ve vlastním oslabení Tregl, který tak definitivně zlomil odpor domácích.
Nymburk je tak s osmačtyřiceti body na pátém místě skupiny Střed. A ve středu hraje opět na soupeřově ledě, když se představí ve Žďáru nad Sázavou, který má čtyřicet jedna bodů a je devátý. Utkání začne v 18 hodin.