1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Jsou to pro nás příjemné body, řekl trenér Bičiště

09. 12. 2010

Utkání v Milevsku nebylo pro inzultaci rozhodčího dohráno. Trenér Pavel Bičiště zhodnotil nedohraný zápas.

Domácímu trenérovi se neskládala sestava na utkání bez obtíží, přesto nakonec odjelo k zápasu 17 hráčů do pole. „Před zápasem se ozvali někteří hráči, že se z důvodu nemoci nebo z pracovních důvodů nemůžou utkání zúčastnit. Takže jsme ještě sháněli hráče, abychom vůbec odjeli se třemi lajnami,“ prozradil šéf nymburské střídačky Pavel Bičiště.
Od začátku zápasu nehrál Nymburk špatně ovšem góly dávali domácí. „Herně vypadal začátek z naší strany líp než projev soupeře, ale když jsme když jsme se dostali do tlaku, tak vyhodili puk, ujeli nám a dali první gól,“ popsal úvodní branku Bičiště. „Chvíli na to nám chyběl důraz před vlastní brankou a bylo to dva nula,“ dodal. Už v úvodní třetině dal navíc o sobě vědět i hlavní rozhodčí Mertl. „Vyloučil nám ve stejném čase Müllera a Hataše na 10 minut za řeči, takže jsme museli točit mladé obránce z juniorů.“
Během první přestávky dostal tým od trenéra jasné instrukce. „Řekli jsme si, že se musíme více nutit do střely a hrát dobře dozadu. Že budeme ticho a že budeme hrát tvrdě a čistě.“ Tým jasné pokyny dodržel a tak Nymburk zanedlouho vyrovnal. „Podařilo se nám snížit na 2:1 a myslím, že naše hra bylo dobrá. Krátce na to jsme využili přesilovku a vyrovnali jsme,“ spokojeně vyprávěl Bičiště. Nymburk byl na koni a hráči i trenéři věřili ve vítězství. „Cítili jsme, že jsme schopní odsud odvést tři body.“ Utkání však bylo ve 36. min. hlavním rozhodčím ukončeno. „Domácí Škulina byl vyloučen za sekání, ovšem své vyloučení nezvládl. Následovalo protesty domácích, zahození rozhodčího, další hráč domácích vystartoval z trestné lavice, takže to byl takový souboj tří domácích hráčů proti třem rozhodčím,“ popsal dramatické chvíle na ledě Bičiště. Rozhodčí Mertl poté pro inzultaci ukončil zápas. „Pro nás to jsou příjemné tři body.“  Končený verdikt rozhodčího Mertla tedy zněl: Kořánek 10 min. + tr. do konce, Škulina tr. do konce, Štych, Müller, Nikodém 10 min. V první třetině navíc nymburští Hataš a Müller 10 min. Celkem bylo v utkání včetně dvouminutových trestů  rozdáno 128 trestných minut.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace